Jó pénzért Nagy Feró is fellépne Felcsúton

„Bizonyára igen, volna az a pénz” – válaszolta a Beatrice frontembere arra a kérdésre, hogy fellépne-e ő is a zenekarával a Pancho Arénában. Szerinte egy zenész két utat választhat: vagy beáll valamelyik politikai erő mögé, vagy a bulvárban próbálja megcsinálnia magát.

  • hvg.hu hvg.hu
Jó pénzért Nagy Feró is fellépne Felcsúton

Nagy Feró a Magyar Narancsnak adott interjúban beszélt a felcsúti Omega-koncert kapcsán minderről. Hozzáteszi, egy lehetséges felcsúti Beatrice-koncertről nehéz lenne dönteni, mert manapság Felcsúton, ha csak végigsétál egy ismertebb ember a főutcán, az már önmagában is médiaesemény, politikai esemény.

Mint mondta, mostanában egy nagy párt hívta őket fellépni politikai gyűlésre, de ezt elutasította. Korábban azonban először az SZDSZ-, később a Csurka István-féle MIÉP környékén mozgolódott, de egyik pártban sem volt rá szükség. A MIÉP egyik nagyasszonya azt mondta neki: „mi csináltunk belőled sztárt”.

A kereskedelmi tévés szerepléseiről Feró azt mondta, hogy szerinte egy szórakoztató zenész előtt két út áll. Vagy beáll valamelyik politikai erő mögé és akkor kap fellépési lehetőségeket, pénzt, amíg van az adott erőnek pénze. „Utána jön az éhkopp.”

„A másik út az, amikor az ember az úgynevezett bulvárban próbálja megcsinálni magát.”

Feró szerint az ő „melója” a temetőig tart. Ő például 40 ezer forintos kisnyugdíjas, fellépések nélkül éhen halna.
Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.