Budapesten van a Da Vinci kód szerzője

Dan Brown személyesen vette át a magyar olvasók szavazatai alapján tavaly neki odaítélt Aranykönyv-díjat, melyet Inferno című nagysikerű könyvével nyert el.

  • unknown unknown
Budapesten van a Da Vinci kód szerzője

A világhírű író néhány napja érkezett Budapestre, ahol a díj átvétele mellett kilátogat a Tom Hanks főszereplésével itt készülő Infrerno forgatására is.

A bestseller író nevét olyan nagysikerű regények fémjelzik, mint az Angyalok és démonok, az Inferno, valamint A Da Vinci-kód, amely a világ egyik legnagyobb példányszámban értékesített könyve. Dan Brown művei 54 nyelven jelentek meg szerte a világon, és több mint 200 millió példány kelt el belőlük. A regényíró sikerességét jól mutatja, hogy 2005-ben a TIME magazin a világ 100 legbefolyásosabb embere közé választotta.

Az Aranykönyv-díjat, melyet Dan Brown személyesen vehetett át hazánkban, 2010-ben alapították az olvasás népszerűsítésére. Lényege, hogy az olvasók szavazhatnak kedvenceikre, és évente több mint 1 millió szavazat érkezik be. 2014-ben a külföldi szórakoztató irodalom kategóriában nyerte el a fődíjat Dan Brown Inferno című regénye.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.