Karácsony Gergely a valaha volt legnagyobb Pride-on: Ezen a napon Budapest Európa fővárosává vált – élő közvetítés a büszkeség napjáról
Kudarcba fullad a kormány hónapok óta tartó küzdelme, hogy betiltsa a Pride felvonulást. A HVG élő közvetítése.
Dalfeldolgozó pályázatot hirdetett a Müller Péter Sziámi AndFriends zenekar.
Ausztrál, izraeli és erdélyi változat is készül, énekli a Gyorskocsi utcai női börtönkórus, a lágymányosi templomban február végén a lelkész ebből az - általa Szeretethimnusznak nevezett - dalból vezette le a prédikációját, és összefüggésbe hozta azt Szent Pál igéivel.
Annak idején a hvg.hu mutatta a Müller Péter Sziámi AndFriends zenekar Szeretni még című dalát. Nemrég pályázatot írtak ki ennek feldolgozására, aminek nyomán máris számos középiskolás zenekar, kórus és a legkülönbözőbb alkotóműhely jelezte, hogy készíti a saját változatát.
A Fel! Dolgozás! Szeretni még pályázat ötlete onnan jött, hogy a tatabányai Árpád Gimnázium diákjai a zenekar ottani fellépésekor azzal a meglepetéssel várták Sziámiékat, hogy egy szál gitárkísérettel előadták a dalt, majd nemsokára elküldték az erről készült videofelvételt is nekik. Ezután érkezett még két budapesti iskolából is hasonló videó.
Elhatározták, hogy a dalra országos középiskolai feldolgozásversenyt hirdetnek. „Nem tehetségkutatót, hanem tétre menő örömködést.”
Szeretni még - új klippel jelentkeztek Sziámiék
Különleges klipet készített Müller Péter Sziámi zenekara, az Andfriends: a hvg.hu-n már meg is nézheti.
A lényeg, hogy április végéig erre a címre várják a dal bármilyen formában történő, videóra rögzített feldolgozásának Youtube-linkjét. Nevezési díj nincs, a jelentkezés feltétele, hogy középiskolás korú (14-19 éves) diákok adják elő a dalt magyar nyelven. A határon túl élők jelentkezését is szívesen és azonos feltételekkel várjuk.
Komoly díjakat ígér a zenekar a legjobbaknak, értékes hangszerek, Sziget hetibérletek, AndFriends-belépők, egy osztálykirándulás költségének fedezése mellett szerepel „a legjobban megszólaló zenekarnak stúdiófelvétel és lyric videóklip elkészítése és közzététele, valamint fellépési lehetőség a Müller Péter Sziámi AndFriends Sziget Fesztivált záró koncertjén” is.
A zenekar tagjaiból, ill. szakmai résztvevőkből - Bérczesi Róbert (Hiperkarma), a dalban éneklő (és fütyülő) Baka Rebeka, Gerendai Károly (Sziget), Lobenwein Norbert (VOLT), Tóth Csaba (Roland East Europe Kft.) – álló zsűri értékeli a produkciókat. Kakukktojás különdíjban részesítik a korosztályon kívül eső (idősebb vagy fiatalabb) pályázóktól érkező munkák legkiválóbbjait.
Eredményhirdetés és díjátadó: a Müller Péter Sziámi AndFriends május 12-i budapesti koncertjén a Dürer Kertben lesz.
Kudarcba fullad a kormány hónapok óta tartó küzdelme, hogy betiltsa a Pride felvonulást. A HVG élő közvetítése.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Videóban üzent az esemény helyszínéről.
A tiltottá lett Pride üzenete aktuálisabb, mint valaha.
A Tisza Párt elnöke úgy nyilvánult meg a Pride-ról, hogy le sem írta a rendezvény nevét.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.