Demjén Ferenc nagyon dühös

Kétmilliós gázsit bukott, mert az utolsó pillanatban lemondták a kaposvári koncertjét.

  • hvg.hu hvg.hu
Demjén Ferenc nagyon dühös

A hétvégén lépett volna fel a kaposvári sportcsarnokban Demjén Ferenc, de nem fog, mert a szervezők az utolsó pillanatban lemondták a koncertet. A Kossuth-díjas zenész a Blikknek beszélt arról, mert dühös, „mert hiába mondom, hogy semmi közöm nem volt a lefújáshoz, sokan gondolják majd azt, hogy biztos miattam hiúsult meg ez a koncert.” A lapnak a zenész azt mondta, a szervező nem merte személyesen felhívni: „A zenekarom egyik tagjától kellett megtudnom, hogy elmarad a kaposvári buli, mert »anyagilag nem jön ki«, amit azért nem tudok elhinni, mert a plakáton is látszik, milyen sok szponzort szerzett a szervező. Mellesleg ezt a plakátot csak kevesen látták. Azt hallottam, csak néhány helyen lett kitéve. Erős a gyanúm, hogy spórolni akartak a reklámozáson, és ezért nem kelt el elegendő jegy, mert idén eddig mindenhol telt ház előtt játszottunk” – mondta Demjén, és nem tagadta, komoly veszteség érte.

„Demjén nem betegedett meg. Nem egészségi, hanem kívülálló okok miatt nem tudjuk a koncertet megtartani, de ennél többet nem kívánok mondani. A jegyek a megvásárlás helyén visszaválthatók” – válaszolta a Blikk megkeresésére az érintett koncertszervező.

A lap szerint az ügy érdekessége, hogy a koncert jelentős kulturális eseményként hirdették meg. A plakáton 31 szponzor neve szerepel, illetve két fővédnöké is: egyikük Hoppál Péter, Pécs és térsége országgyűlési képviselője, másikuk a kaposvári polgármester, Szita Károly. „Nem volt tudomásunk arról, hogy a Demjén-koncert elmarad a sportcsarnokban” – válaszolták a kaposvári önkormányzat kommunikációs osztályáról.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.