Lehet, hogy a tragikus lövés után véget ér Alec Baldwin karrierje, de a színészt nem érdekli
Baldwin könnyek között beszélt arról, mi történt a forgatáson.
hvg.hu
A Rust című film forgatásán történt tragikus baleset után először adott interjút Alec Baldwin. A színész George Stephanopoulosnak, az ABC riporterének elmondta,
lehet, hogy véget ér a karrierje az eset után, de nem érdekli.
Baldwin arról is beszélt, hogy az október 21-i új-mexikói incidens során „nem húzta meg” a ravaszt, valaki éles lőszert tett a fegyverbe, de nem ő volt az.
„Nem tudom, mi történt a forgatáson. Nem tudom, hogyan került az a golyó a pisztolyba. Nem tudom. De mindent megteszek azért, hogy eljussunk oda, hogy a lehető legkevesebb esély legyen arra, hogy ilyesmi újra megtörténjen” – mondta Baldwin, aki hozzátette, a forgatáson minden mozdulatát Hutchins irányította, az operatőr mondta, hogyan tartsa a fegyvert, hová célozzon. A színész azt mondta, a fegyvert csak fel kellett húznia, de nem kellett elsütnie, szerinte az magától sült el.
Baldwin az interjúban elmondta: nem érzi magának bűnösnek, de a tragédia érzelmileg mélypontra vitte, minden nap az esetről álmodik. A hétköznapokat valahogy végigcsinálja, de esténként érzelmileg összeomlik.
Egy kiadós gombamérgezéssel indul François Ozon új filmje, a Ha megérkezik az ősz. A termékeny francia filmrendezővel az öregkori ráncok szépségéről, az Elemi ösztön nem múló vonzerejéről, egy szexi nagymamáról, egy pusztító családi vacsoráról és Nicole Kidman plasztikai beavatkozásairól is beszélgettünk.
Vasárnap hajnalban megvolt az eszkaláció, két nappal később a kapituláció is – nem így képzelnénk két atomhatalom háborúját. Irán megrogyott, de ennek a háborúnak valójában aligha van vége.
Látványosan távol tartotta magát a közel-keleti konfliktus értékelésétől Orbán Viktor. A kormányfőnek csak hazai használatra van mondása a fejleményekről.