Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Csányi Sándor színészóriások főszereplésével rendez filmet

Első filmes rendezésére készül Csányi Sándor, aki Bodrogi Gyulával, Koltai Róberttel, Tenki Rékával, Pogány Judittal visz vászonra egy krimi-vígjátékot.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Csányi Sándor színészóriások főszereplésével rendez filmet

Megszavazta a Nemzeti Filmintézet Döntőbizottsága a gyártási támogatást Csányi Sándor első mozifilmjére. A színházi rendezések után a színész Ma este gyilkolunk címmel készít krimi-vígjátékot, melynek filmterve 950 millió forint támogatást kapott.

A főbb szerepekben Bodrogi Gyulát, Jordán Tamást, Koltai Róbertet, Tenki Rékát, Bálint Andrást, Kovács Zsoltot, Pogány Juditot és Lázár Katit láthatjuk, de maga Csányi is fog játszani a filmben. A történet egy idős színészek lakta otthonban fog játszódik, ahol egy rejtélyes haláleset történik. Az Agatha Christie stílusát idéző történetben egy mellőzött öreg színész, akit hajdan egy Poirot-szerű szerep tett híressé, saját szakállára kezd nyomozni. Ahogy egymás után, módszeresen kihallgatja a gyanúsítottakat, azzal szembesül, hogy mesterdetektívi munka lesz ennyi kitűnő színészkollégája között megtalálni a gyilkost.

A film Köbli Norbert forgatókönyvéből, Lajos Tamás producer vezetésével készül. A 38 napos forgatás a tervek szerint 2023 nyarán kezdődik, majd a film várhatóan 2024 februárjában lesz látható a mozikban.

Holland sikerkönyvből ifjúsági mozifilm készül

Nyert az NFI pályázatán Lakos Nóra (Hab) következő filmje is, amely a többszörösen díjnyertes holland regény, a Véletlenül írtam egy könyvet című könyv alapján készül. A családi, ifjúsági film az írás csodáját jeleníti meg, egyedi vizuális elemekkel, egy 12 éves kislány személyes történetén keresztül. A történet rávilágít arra, hogyan tud átsegíteni az írás a legnehezebb időszakokon is. A forgatókönyv alapjául szolgáló Annet Huizing-regény nemzetközi sikerkönyv, mely több mint tíz országban jelent meg, és számos irodalmi díjat nyert. A Véletlenül írtam egy könyvet főszereplője, még csak 12 éves, de már tudja, hogy író szeretne lenni, méghozzá híres író. Ebben a szomszédjában élő, épp alkotói válságban szenvedő írónő segít neki, némi kertészkedésért cserébe. Miközben a főhős írni tanul, felfedezi családja történetét, jobban megismeri önmagát, és feldolgozza anyukája elvesztésének traumáját, míg azon veszi észre magát, hogy az életéből egy kalandokkal teli, izgalmas könyv született.

A Nemzeti Filmintézet 800 millió forint támogatást szavazott meg a magyar–holland koprodukcióban készülő családi film gyártására.

Még több Kultúra a Facebook-oldalunkon, kövessen minket: