Akkora pirotechnikával lépett fel egy zenekar, hogy bozóttűz alakult ki
Az ODESSZA nevű amerikai elektroduó Washington államban adott tüzes koncertet.
hvg.hu
Tűz ütött ki az ODESSZA szombati koncertjén; a szabadtéri koncerthelyszínnel szomszédos területen kisebb bozóttűz alakult ki a pirotechnikai eszközök miatt – vette észre a neten terjedő videókat és a Fox13Seattle tudósítását a Telex.
Grant County Sheriff’s Office confirms that there were no injuries and concert-goers were safely evacuated.
A helyszínre érkező tűzoltók hamar elfojtották a lángokat, a tájékoztatásuk szerint senki nem sérült meg. Óvatosságból viszont a műsor ráadás nélkül ért véget, és a közönséget arra kérték, hogy hagyja el a helyszínt.
A terjedő tűzről több rajongói fotó és videó is megjelent a Redditen és az X-en.
A koncertet a Washington állambeli Gorge Amphitheatre-ben tartották, ez volt a duó The Last Goodbye néven futó turnéjának utolsó állomása. A szervezők az X-en reagáltak az eseményekre:
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.