Jön cserihanna és Bongor zenéjével a Semmi

A bábszínházban. Nem lesz semmi.

  • HVG

Vadonatúj feldolgozásban mutatja be a Budapest Bábszínház Janne Teller Semmi című regényének színpadi feldolgozását.

A Semmi 2.0 című zenés-bábos pszichothrillert februártól játsszák, a darab új szereposztást, új látványvilágot és új zenét kap.

A történet azonban a régi:

„Semminek sincs értelme, ezt régóta tudom. Ezért semmit sem érdemes csinálni. Erre most jöttem rá” – mondja a nyolcadikos Pierre Anthon, majd kisétál az osztályteremből, felül egy szilvafára, hogy onnan kiáltsa világgá az élet hiábavalóságát. Osztálytársai elhatározzák, hogy bebizonyítják neki az ellenkezőjét, ezért tárgyakat kezdenek gyűjteni, „fontos dolgokat”, amelyekért érdemes élni. A játéknak induló bizonyítás azonban kontrollálhatatlanná válik. Mindenki sebezhető lesz, mindenkitől elveszik, ami a legfontosabb neki, miközben a Fontos Dolgok Halma egyre nő, és lassan mindent bekebelez.

Az újragondolt előadáshoz Cseri Hanna, vagyis cserihanna és Bongor írta a zenét.

https://hvg.hu/elet/20251107_Elso-gyermekuket-varja-Cseri-Hanna-es-Bongor

Nyitókép: cserihanna. Fotó: Fazekas István / HVG

Hozzászólások