Egyelőre nem tudni pontosan, hogy a távozást ki kezdeményezte, a produkció stábjában azonban már kész tényként kezelik, hogy a humorista műsora ebben a formában nem készül tovább – írja a lap. Több adás már elkészült, „dobozban” vannak, azokat kéthetente csütörtökönként még láthatják a nézők.
A lap szerint a stáb egyes tagjaitól már el is búcsúztak.
A Tisza-kormány személycseréket és új médiatörvényt tervez, az MTVA vezérigazgatója pedig a múlt héten benyújtotta lemondását.
https://hvg.hu/elet/20260523_fabry-sandor-heti-hetes-neurologiai-betegseg
Fábry Sándor műsora a Duna csatornán fut, vagyis a közszolgálati médiaszolgáltatóként működő Duna Médiaszolgáltató kínálatában szerepelt. A produkció gyártási és működtetési hátterét ugyanakkor a közmédia másik kulcsszereplője, az MTVA adja, amely a közszolgálati tartalmak előállításáért és finanszírozási-technikai hátteréért felel.
Fábry Sándor az elmúlt évtizedekben egyértelműen a Fidesz-kormány támogatása mellett tette le a garast, így egy esetleges új vezetés esetén kérdéses lenne a műsor folytatása.
A lap információit az MTVA nem erősítette meg.
Az Esti Showder Fábry Sándorral 1998-ban indult, először a Magyar Televízióban, majd az első évad után átkerült az RTL Klubhoz, ahol 2011-ig futott. A Fábry című műsor 2012-től már a közmédián ment: először az M1-en, majd 2015-től a Duna TV-n sugározták.