George Clooney a 2005-ös Jó estét, jó szerencsét! című filmje után újból politikai drámát készített, amiben ő felel a forgatókönyvért, rendezésért és a produceri munkáért egyaránt. Az egészestés mozi azt a kérdést feszegeti: mi lesz az idealistákkal, ha a nagypolitikában akarnak érvényesülni?
A forgatókönyv alapjául szolgáló Beau Willimon-színdarab jogait az executive producerrel, Leonardo DiCaprióval együtt vásárolták meg. A 101 perces film eredetileg The Ides of March (Március idusán) címet kapta, a magyar forgalmazó, a Budapest Film azonban átkeresztelte a szerintük kevésbé áthallásos - szerintünk viszont eléggé balgán és közhelyesen hangzó - A hatalom árnyékában-ra.
A történet főhőse, Stephen Myers (Ryan Gosling) mindent tud a politikai marketingről, profizmusán csak az idealizmusa ejt csorbát. Például az, hogy hisz az elnöki posztért induló, szintén újoncnak számító Mike Morris (George Clooney) szokatlanul őszinte és radikálisan zöld szlogenjeiben.
Az elnökjelölt-állítás idején kapcsolódik be a néző a történetbe, ám hamar rádöbbenhet: az eszközök éppolyan durvák, mintha már az utolsó forduló következne. És ahogy a két zöldfülű egyre nagyobb rutinnal mozog a politika útvesztőiben, úgy válnak hasonlatossá környezetükhöz. A feszültséget nem is annyira az újszerű meglátások, inkább a pontos jellemábrázolások és a thrillerszerű fokozás csempészi a nézőtérre: vajon ki meddig hajlandó elmenni a győzelemért?
A sztori műfaji társaihoz képest a kasszáknál sem teljesít rosszul, a 12,5 millió dollárból forgatott film október elejei premierje óta több mint 40 millió dollár bevételt hozott az Egyesült Államokban az Imdb.com adatai szerint.