A címvédő MKB-Euroleasing Sopron ötödik aranyérmét szerezte meg a női kosárlabda-bajnokságban, miután a döntő negyedik mérkőzésén magabiztosan verte a vendég MiZo Pécs 2010-et, s ezzel összesítésben 3-1-re megnyerte a párharcot.

Podrug Emilija (elöl) és Gorbunova Olexandra harcolnak a labdáért
© MTI
A zsúfolásig telt MKB Arénában 5-5-ig haladtak egymás mellett a csapatok, ekkor a címvédő soproniak Gorbunova révén egy 9-0-ás rohammal "robbantottak". A tízszeres bajnok Pécs - amely a finálé nyitányán elherdálta az alapszakasz-győzelemért járó pályaelőnyt - azonban megrázta magát, és csakhamar 4 pontra faragta a különbséget.

A 12. percben viszont már 12 pontra nőtt Székely Norbert együttesének az előnye, miközben a túloldalon a sérüléssel küszködő csapatkapitány, Iványi szinte veszélytelen volt a gyűrűre, és jobbára csak Vajda próbálta ellensúlyozni a házigazdák tempóját. Az éppen Sopronból érkezett Vajda már 15 pontnál tartott, és 36-30-nál ismét nyílt lett a csata, ám egy újabb 9-0-ás hazai sorozatnak köszönhetően a félidőben már 47-32 volt az állás.

A nagyszünet után 3 percig Podrug duplája jelentette az egyetlen eseményt, ám Rátgéber László alakulata nem tudott közelebb férkőzni, részben mert Iványi 1, a 19 pontjával az előző meccs hősévé előlépett Fegyverneky pedig 2 ponton ragadt, ráadásul Vajda is megtorpant. Mindeközben a rájátszás során eddig háttérben maradt Németh a zöld-sárgák legjobbjává avanzsált, így a címvédő 64-50-ről kezdhette meg az utolsó szakaszt.

A záró negyed már nem tartogatott különösebb izgalmakat, a hazaiak magabiztosan őrizték előnyüket, és végül - miközben a közönség felállva ünnepelte őket - az előzetes várakozásokra rácáfolva, pályahátrányból nyerték meg 3-1-re a döntősorozatot.

"Végig kezünkben tartottuk a mérkőzést, és a harmadik negyedben, amikor jött egy kisebb hullámvölgy, védekezést váltva sikerült megakadályozni, hogy a Pécs igazán szorossá tegye a meccset" – nyilatkozta Székely Norbert, a soproniak vezetőedzője a mérkőzés utáni eufóriában. A Sopron 1993, 1999, 2002 és 2007 után ötödször diadalmaskodott a magyar pontvadászatban.

"Ma a Sopron külső sora volt jobb és érvényesült, hogy ellenfelünknek hosszabb a kispadja. Sajnos a szerencsétlenül elveszített pécsi mérkőzés után Sopronban nyerni már nem igazán volt esélyünk" – kommentálta Rárgéber László, a vesztes pécsiek trénere a bajnoki döntőt.