Kovács Katalin, Vajda Attila és Molnár Péter nyerte az egyes küzdelmeket 500 m-en a szegedi Maty-éren zajló kajak-kenu HP Kupa Eb- és vb-válogatón.

A táv szombat délutáni döntőiben a női kajakosoknál igazi sztárparádét láthatott a közönség: a pénteken, 1000 m-en győztes, vb-címvédő Kovács mellett ott volt a rajtnál az athéni olimpiai bajnok Janics Natasa, a 2006-os világbajnok Benedek Dalma, valamint Paksy Tímea és Kozák Danuta is. A nagy érdeklődéssel várt futamot végül Kovács nyerte Benedek és Kozák előtt, Janics csak negyedik lett. Kérdés, hogy ha Kovács a 18 órakor kezdődő párosfináléban is diadalmaskodik Janiccsal, melyik számot vállalja majd. Storcz Botond szövetségi kapitány ugyanis kikötötte, hogy a versenyzők az ötkarikás távokon egyetlen számban indulhatnak a világversenyeken, tehát nincs duplázás, netán triplázás.

A pénteken, egy kilométeren szintén győztes, pekingi bajnok kenus, Vajda ezúttal sem hagyott kétséget afelől, hogy a hazai vizeken ő a legjobb, míg a fiatal Molnár nagy küzdelemben utasította maga mögé a riválisokat a férfi kajakosoknál. A vasárnapig tartó HP Kupa az olimpiai távú egyes és páros számok esetében egyaránt kvalifikál a jövő heti, brandenburgi Európa-bajnokságra és az augusztusi, dartmouth-i vb-re, a nem ötkarikás számokban pedig a kontinensviadalra. Az 500 m férfi és női K-1, valamint C-1 egyformán olimpiai szám.

Kajak-kenu: öt arany a sprintszámokban

A magyar versenyzők öt első, egy második és két harmadik helyet gyűjtöttek a szegedi Mol kajak-kenu Világkupa-verseny vasárnap délelőtti, 200 m-es döntői során.

Kajak-kenu: ötből négy magyar döntős

Az öt magyar egység közül négy kiharcolta a döntőbe jutást a szegedi Mol kajak-kenu Világkupa-verseny vasárnap reggeli programjában, az 500 m-es középfutamok során.

Tizenhárom elsőség a kajak-kenu világkupán

A magyar versenyzők remek teljesítményt nyújtva 13 arany-, valamint 4-4 ezüst- és bronzérmet gyűjtöttek a szegedi Mol kajak-kenu Világkupa-verseny szombati és vasárnapi döntői során.