A szerdai tesztnap végén Németh Balázs motorjának hátulja megcsúszott, a pilóta pedig lerepült a gépről. Az első diagnózis szerint eltört a bal kézközépcsonja. Enrique Gastaldi doktor a műtét mellett döntött, amit a tervek szerint csütörtökö délután hajzanak végre.
„Nagyon sajnálom, ami történt, hiszen sikeres tesztnap végén voltunk már - mondta Németh Balázs. - A motor beállításaira figyeltünk elsősorban, még nem is arra, hogy a lehető legjobb időket produkáljam, de így is megközelítettem di Meglio eredményeit. Az utolsó körökben estem el, a négyes kanyarban, és azonnal éreztem, hogy nagy a baj a bal kezemmel. Ott a pályán is megvizsgáltak, aztán a kórházban, és ma reggel derült ki, hogy mindenképpen műteni kell. Annak nagyon örülök, hogy a csapat segítségével egy világhírű specialista végzi majd a műtétet. Arról még korai beszélni, hogy mikor térhetek vissza, de aki ismer, az tudja, hogy az életem a motorozás, így soha nem adom fel. Egy álmom már teljesült idén azzal, hogy a gyorsaságimotoros-világbajnokságon indulhatok, azt akarom, hogy a lehető leghamarabb folytatódjon ez az álom, ha kell fél kézzel is folytatnom.”
MotoGP: Németh Balázs bukott, eltört a keze, műteni kell
Németh Balázs szerdán és csütörtökön is tesztelte volna az Apriliát, az első nap végén azonban elesett a motorral, és eltört a keze.
Foci-vb 2026
A szeizmikus norvég gól, a legkergébb gólöröm és egy kiállítás, amire táncolni lehet
Trump-tánccal trollkodó belgák, megállíthatatlan Haaland, kicsiző Hajdú B. – így fordulunk rá a vb legizgalmasabb szakaszára
A végén jött a dráma, Spanyolország nyerte a foci-vb szuperrangadóját, Cristiano Ronaldo nem lesz világbajnok
A diktátorok kedvenc játéka: a focivébé irányítása
Kell egy sztori, hogy összeálljon az emberek fejében: Mizsei Jani csak egy van a városban
Magyar Péter Bohár Dánielnek: A családom pihenését és az utazásunkat magam fizettem
A Tisza-kormány vak miniszterét becsmérelte Ábrahám Róbert, Magyar Péter válaszolt
Karafiáth Orsolya: Nincs más levegő. Mindig egymás elől szívjuk el
Kirill pátriárka ismét megúszhatja az EU-s szankciókat
Ezúttal Bulgária kérésére úszhatja meg.
Az amerikaiak újra támadták Iránt, miután Teherán tüzet nyitott a Hormuzi-szorosban haladó hajókra
Rengeteg halottat követelt egy kocsmatűz Bangkokban
Felnyomták az Unicum legendája miatt a Zwackot, még a GVH is vizsgálódott
„Amikor meghallottam a hangját, rögtön éreztem, hogy ebben több van” – a Bon-Bon énekesére emlékezünk
„A baj az, hogy nem nekünk, kispénzűeknek épült. Itt havi 1200 forint a szoba, a régi kabinoknál 6 hónap került 200 forintba”
Egykor akár százezer ember is kint volt a Római-parton.