Rendkívül szoros befutó után, célfotó alapján az ausztrál Melissa Gorman nyerte a nyíltvízi versenyek nyitószámát, a nők keddi, 5 kilométeres viadalát a római világbajnokságon.

A sorrendet a szédületesen nagy hajrát kivágó küzdőfelek, így Gorman és az oroszok kétszeres világbajnoka, Larisza Ilcsenko között csak a célba érkezésről készült videófelvétel többszöri megtekintése nyomán tudták kihirdetni.

"Ő volt a példaképem, hogy legyőztem, egyenesen elképesztő. Nem hittem volna, hogy sikerül" - mondta a hatalmas csatában megelőzött riválisáról, a 10 kilométeres távon Pekingben olimpiai bajnok Ilcsenkóról Gorman, aki az ostiai kikötő vizében rendezett verseny nagy részében vezetett. A harmadik helyet a brazil Poliana Okimoto szerezte meg.

A női 5 kilométert, akárcsak a szintén keddre "átírt" férfi 5 km-t, eredetileg vasárnap rendezték volna meg, de az Európát, így Itáliát is elárasztó hatalmas vihar, a római starthelyet tönkretevő zord idő miatt a rajtot két nappal elhalasztották.

hvg.hu Sport

2009-es vizes világbajnokság, Róma

2009-ben Róma rendezi a 13. vizes világbajnokságot, 1994 után immár másodszor. Az esemény július 17. és augusztus 1. között zajlik, összesen 65 versenyszámban avatnak világbajnokot. Kövesse a versenyt óráról órára a hvg.hu-val!

Egy amerikai újság szerint Cseh és Gyurta bajnok lehet

A legtekintélyesebb szaklapok egyike, a Swimming World Magazine szerint a magyarok közül Cseh László és Gyurta Dániel állhat majd fel a dobogóra a római világbajnokság úszódöntőinek eredményhirdetésekor.