A német sztár - aki szerdán jelentette be, hogy helyettesíti a hátralévő idei futamokon a Magyar Nagydíj időmérő edzésén súlyos fejsérülést szenvedett Felipe Massát a Ferrarinál - a Fiat autógyár egyik szimulátorán fog gyakorolni. A Torino mellett található berendezésre azért van szükség, mert a költségcsökkentő intézkedések jegyében a Nemzetközi Automobil Szövetség idéntől betiltotta a tesztelést a szezon közben. A pályafutását 2006 októberében befejező kerpeni pilóta ráadásul még sosem ült az új F60-as modellben. A Ferrari azt szeretné elérni, ha legalább a tavalyi kocsival mehetne néhány kört a következő futamig, amelyre augusztus 23-án kerül sor Valenciában.
Az eredményes készülést segíti elő a 40 éves Schumacher fitneszprogramja is: "Michael mindennap a régi nyakerősítő gépével edz" - mondta csütörtökön szóvivője, Sabine Kehm. Az egészségügyi vizsgálat eredményére néhány napot még várni kell, mint azt Dr. Johannes Peil, a Bad Neuheim-i sportklinika főorvosa elárulta. "Csak akkor adunk zöld utat neki, ha minden tesztet elvégeztünk, de ez eltart már pár napig. Ha visszavonulása óta nem ügyelt volna ennyire a kondíciójára, akkor mindez most nem lenne lehetséges" - jelentette ki a pilótát kilenc éve kísérő orvoscsoport vezetője.
Schumacher szimulátorral és nyakerősítővel készül
Hatalmas felhajtás közepette kezdi meg a felkészülést a Forma-1-be való visszatérésére a hétszeres világbajnok Michael Schumacher.
Foci-vb 2026
A szeizmikus norvég gól, a legkergébb gólöröm és egy kiállítás, amire táncolni lehet
Trump-tánccal trollkodó belgák, megállíthatatlan Haaland, kicsiző Hajdú B. – így fordulunk rá a vb legizgalmasabb szakaszára
A végén jött a dráma, Spanyolország nyerte a foci-vb szuperrangadóját, Cristiano Ronaldo nem lesz világbajnok
A diktátorok kedvenc játéka: a focivébé irányítása
Egy szigorítással sikerült szétverni egy több tízmilliárdos piacot
Végkielégítése harmadát már meg is kapta Havasi Bertalan
Pócs János biztos benne, hogy Orbán Viktor nem csak a fociért ment Amerikába
Molnár Áron Gulyás lemondásáról: Gratulálok Gergő! Sokáig bírtad gerinc nélkül talpon
Lepkefing a dzsungelben, Pócs János a telefonjával üldözte el Magyar Pétert – videó a parlamentből
Máris kiesett a Győr a Bajnokok Ligája selejtezőjéből
Távozik a MÁV teljes igazgatósága, akiket még Lázár János nevezett ki
Orbán Ráhel barátnője, Jakab Zsófia lemondott a Magyar Divat & Design Ügynökség vezérigazgatói posztjáról
Amikor Várhegyi Attila zsaroló üzenetet küldött, majd jött a szerződés felbontása
Elborzasztó költségvetési hiányokat láthatunk még idén
„Ha meghalunk, együtt halunk meg” – megszólalt a Ryanair ablakán kilógó utas felesége
Kiderült, miért törhetett be a Ryanair-gép ablaka
Marabu Féknyúz: Casting Gulyás helyére
Esetleg a büfés.