hvg.hu/MTI

Varga József és Rudolf Gergely bombagóljaival a Debrecen két góllal legyőzte a Levszki Szófia csapatát a Puskás Ferenc Stadionban, a Bajnokok Ligája negyedik, egyben utolsó selejtezőkörében. A Debrecen a Fradi 1995-ös barvúrja után ismáét a legrangosabb európai kupasorozat főtáblára jutott.

A vendégcsapat már az ötödik percben bődületes kapufát lőtt, mégsem sikerült átvennie az irányítást. Sőt, a Loki szerzett vezetést, miután Rudolf Gergely szerzett landát a bolgár tizebhatoson belül, majd az érkező Varga József elé tálalt, aki okosan, állítás nélkül a bal felső sarokba emelt. (1-0)

Nem sikerült a gyors egyenlítés a bolgároknak, a játékukban sem volt benne a gól, amit ki is használt a DVSC. Herczeg András csapata formás támadást vezetett a 35. percben. Rudolfhoz került a labda, aki jól megnézte, hova passzolja, majd 25 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, és védhetetlenül a bal felső sarokba bombázott. (2-0)

Stabilan állt a lábán a debreceni védelem a második játékrészben is. Nem okozott nagyobb gondot a fölényben játszó vendégek támadásainak semlegesítése. A félidő közepén inkább a mezőnyben folyt a játék, ekkor nem volt látványos a mérkőzés. Poleksic kapus több alkalommal hárította magabiztosan a nem túl acélos bolgár lövéseket.

Adamo Coulibaly (balra) sakkban tartotta a bolgár védőket
© MTI - Illyés Tibor
A Levszki játékosai a végén sem álltak le, ám kísérleteik továbbra is eredménytelenek voltak, így néha már durvasággal "enyhítették" a BL-búcsú okozta csalódottságukat. A mérkőzést megelőző napon, hétfőn amikor a kivetítőt próbálgatták, a "tesztüzemmód" során 2-0-s hazai sikert jövendölt a szerkezet kezelője. A BL-főtáblára jutott Debrecent a mérkőzés végén felállva  köszöntötte a Puskás Stadion boldogságban úszó közönsége. A hajdúsági futballisták a lefújást követően tiszteletkörrel köszönték meg a buzdítást.

"Csodálatos este volt, fantasztikus érzés, ahogy a közönség végig szurkolt nekünk, és éreztük az egész ország támogatását. A főtáblára jutás legfeljebb álmainkban és vágyainkban szerepelt, amikor megkezdtük utunkat a selejtezőben. A mérkőzés első félidejének egyes részeiben fölényben játszott a Levszki, néha szerencsénk is volt. Szófiában talán jobban futballoztunk, de ezúttal más erényeket csillogtattunk meg, mert a játékosok egymásért küzdöttek az első pillanattól az utolsóig" - mondta Herczeg András vezetőedző.

"Mindenekelőtt gratulálni szeretnék a DVSC-nek a győzelemhez - mondta a Ratko Dosztanics, a bolgár bajnok trénere. - Mindent kiadtunk magunkból, nem érheti kritika a játékosokat, de csak ennyire futotta. Végig támadó felfogásban igyekeztünk játszani, rengeteg helyzetet kidolgoztunk, de gólt lőni nem tudtunk. Mindkét hazai találat védelmi hibából született, tudtuk ugyanis, hogy a Debrecen távolról veszélyes, mégsem figyeltünk eléggé ezekre a szituációkra." A tréner hozzátette: sok hibával futballoztak, ami ezen a szinten megbocsáthatatlan.

A szerb mester hétfőn, a találkozó előestéjén úgy nyilatkozott: úgy gondolja, hogy csapata nem követi el ugyanazokat a hibákat Budapesten, mint az első mérkőzésen, Szófiában, és játékosai képesek lehetnek a győzelem, illetve a továbbjutás kiharcolására a Puskás Ferenc Stadionban. A DVSC-TEVA kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel jutott tovább a selejtező negyedik fordulójából, s került fel ezzel a BL 32-es főtáblájára. A csoportok sorsolását csütörtök este tartják.

BAJNOKOK LIGÁJA 2009/2010
SELEJTEZŐK, 4. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
DEBRECENI VSC - LEVSZKI SZÓFIA 2-0
(2-0)
Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 32 ezer néző V.: Claus Bo Larsen (dán)
DVSC-TEVA: Poleksic - Bodnár, Mészáros, Komlósi, Leandro - Szakály (Dombi, 58.), Varga J., Czvitkovics (Fodor, 81.), Ramos - Coulibaly, Rudolf (Oláh, 89.) Klubmenedzser: Herczeg András
LEVSZKI SZÓFIA: Petkov - Minev, Topuzakov, Rabeh, Benzukan - Bardon, Jovov (Dimitrov, 72.), Joaozinho (Teszevszkij, 60.), Szarmov, Zé Soares - Hrisztov (Ortega, 77.) Vezetőedző: Ratko Dosztanics
Gólszerzők: Varga (13.), Rudolf (35.)
Továbbjutott: a Debreceni VSC 4-1-es gólkülönbséggel

Ránk számíthatsz – mi is számítunk Rád!

Hozzátok, az olvasóinkhoz fordulunk, azt kérve, hogy tartsatok ki mellettünk, maradjatok velünk. Ti, ha tehetitek, csatlakozzatok pártolói tagságunkhoz, illetve újítsátok meg azt.

Mi pedig azt ígérjük, hogy továbbra is, minden körülmények között a tőlünk telhető legtöbbet nyújtjuk NEKTEK!

Niedermüller nem követett el bűncselekményt, amikor „rémisztő képződményekről” beszélt