2010 január elején David Beckham visszatért Milánóba, ahol hatodikán már pályára is lépett AC Milan színeiben. Hetvenöt percet töltött a pályán, ami után Fabio Capello, az angol válogatott szövetségi kapitánya úgy nyilatkozott, hogy biztosan számít a tapasztalt középpályásra, ha Olaszországban marad.
Capello jelen volt a Genoa elleni 5-2-es győzelemnél, a lelátón ült és Beckhamet figyelte. „Nem tudtam, hogy ott van, csak a meccs után szóltak – mondta a 34 éves játékos. – Mivel szereti a focit, minden meccsre elmegy, amelyre csak tud. Tudom, hogy folyamatosan figyel az angol bajnokság összecsapásait, de az ünnepek alatt hazajött Olaszországba, így volt ideje kijönni a Milan-Genoa mérkőzésre.”
„Számomra fontos, hogy keményen dolgozzak, és mindig jól teljesítsek a pályán. Azt hiszem, ez most is sikerült, de úgy vagyok vele, hogy ez csak egy meccs volt.” A játékos eleinte támadóként kezdett, majd a második félidőben visszahúzódott a középpályára, tehát több poszton is megtekinthette őt Capello.
 Ez csak egy meccs volt © AP |
„Nem számítottam rá, hogy kezdeni fogok, de a sérültjeink miatt a kezdőcsapatban volt szükség rám – folytatta Beckham. – Mindenestre boldog vagyok, a teljesítményem és a végeredmény miatt is. Remek érzés visszatérni ide.” Sőt, a remekül játszó Ronaldinho felajánlotta neki, hogy lője ő helyette a csapat második büntetőjét, de Beckham inkább átadta a lehetőséget Klaas-Jan Huntelaarnak.
„Nem akartam én lőni – mondta az esetről az angol. – Hogy őszintelegyek, nagyon fontosnak tartom, hogy az rúgja a büntetőket, aki erre ki van jelölve. Ezért adtam vissza a labdát Ronaldinhónak. Szerintem ennek mindig így kellene lennie, bár igaz, hogy ő utána Huntelaarnak adta a lehetőséget. Ez azonban nem fontos.”
A Milan vasárnap a Juventus gárdájával találkozik az olasz bajnokság következő fordulójában, majd a harmadosztályú Novarával az Olasz Kupában.