szerző:
hvg.hu

Három focilabdát kínál árverésre a német nagykövetség: két Jabulanit - ezt használják most a focivébén is - a német válogatott, egyet a magyar csapat tagjai dedikáltak. Az internetes aukcióból befolyó összeget jótékonysági célokra ajánlják fel.

A labdákra a német-magyar barátságos meccs után írták rá a focisták a nevüket, kikiáltási áruk egyenként egymillió forint. Az árverés július 5-éig tart a www.budapest.diplo.de weboldalon, jelentkezni e-mailben lehet. A követség nap mint nap 12 órakor közli majd az aktuális "árfolyamokat", az utolsó nap óránként frissítik majd az oldalt. Dorothee Janetzke-Wenzel nagykövet asszony hétfői sajtótájékoztatóján elmondta: a tolerancia és az integráció rendkívül fontos, ezért ajánlották a Magyar Máltai Szeretszolgálatnak a bevételt. Kozma Imre atya elmondta, hogy a máltaiak egy árvízben megsérült észak-magyarországi óvoda újjáépítésére és roma fiatalok sportolásának támogatására fordítják a befolyó összeget. A cigány futballválogatott támogatása kiemelt helyen szerepel e programjukban, nem véletlen, hogy a hétfői sajtótájékoztatón megjelent a roma csapat edzője is. Kozma atya elmondta, hogy július 5-én, amikor a labdák árverése lezárul, a vatikáni pápai őrség, a Svájci Gárda és a magyar cigány válogatott játszik majd futballmeccset.

Dorothee Janetzke-Wenzel elmondta azt is, hogy a labdákon kívül, amelyeket a magyar és a német labdarúgószövetség bocsátott a követség rendelkezésére, a DFB, a német szövetség felszereléseket is küld a magyar roma fiataloknak, akik sportpályafutásuk indulásakor kaphatnak a sportszerekből és mezekből.

Állj mellénk!

Tegyünk közösen azért, hogy a propaganda mellett továbbra is megjelenjenek a tények!

Ha neked is fontos a minőségi újságírás, kérjük, hogy támogasd a munkánkat.

Állj mellénk!

Szegő Iván Miklós Világ

Berlin és Párizs: irány a közös gazdaságpolitika?

Az európai és a német-francia együttműködésen belül egyre nagyobb hangsúlyt kell kapnia a közös gazdaságpolitikának, illetve az eurózónán belüli költségvetési politikák összehangolásának. Ez derült ki egy hétfői vitafórumon, ahol német, francia és magyar diplomaták, illetve szakértők beszéltek Berlin és Párizs több mint fél évszázados együttműködéséről és az Európai Unióban játszott "motorszerepéről".

Radar360: Gulyás Borkai-faktorról beszél, Orbán Erdogannak ígérget

Kigyulladt a Kolozsvár–Budapest–Bécs-vonat mozdonya

Újabb videojátékosokat zárt ki a Blizzard, mert kiálltak a hongkongi tüntetők mellett

Molnár Zsolt lett az MSZP új pártigazgatója

Több mint szigorú ez az 1200 lóerős Jeep Grand Cherokee

 Így állítanák vissza a sajtószabadságot vidéken