Kis Gergő bronzérmet nyert hétfőn 400 méteres gyorsúszásban a margitszigeti Európa-bajnokságon.

Kis Gergő a döntő után
©

A 400 méteres gyorsúszó számot a francia Yannick Agnel nyerte, mögötte a németek világbajnoka, Paul Biedermann csapott célba. Kis Gergő jól tartotta a tempót esélyesebb riválisaival, nem szakadt le a táv első háromnegyedén, majd szokásos erőteljes hajrájával - kellemes meglepetést okozva - harmadikként csapott a célba.

3:48.14 perces idővel a dobogó legalsó fokára állhatott, ez a bronzérem a magyar csapat első érme a 2010-es budapesti Európa-bajnokságon.

Dara Eszter a 12., Bordás Beatrix pedig a 14. időt érte el az 50 méteres női pillangóúszás hétfő délutáni elődöntőjében, így egyikük sem jutott be a keddi fináléba. Dara 26.92 mp-cel, az ifjúsági Eb-aranyérmes Bordás pedig 27.15-tel zárt.

XXX. ÚSZÓ-, MŰUGRÓ-, SZINKRONÚSZÓ- ÉS NYÍLTVÍZI EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST, 2010

Cseh Lászlóék országos csúccsal jutottak döntőbe

A hazai közönség előtt szereplő 4x100 méteres férfi gyorsváltó bejutott a délutáni döntőbe a hétfői délelőtti előfutamból a magyarországi úszó, műugró, műúszó és nyíltvízi Európa-bajnokságon.

Gyurta elődöntőbe jutott az úszó-Eb-n

Gyurta Dániel és Bodor Richárd is bejutott 100 méter férfi mellen a délutáni elődöntőbe a hétfői délelőtti előfutamból a magyarországi úszó, műugró, műúszó és nyíltvízi Európa-bajnokságon.

Mindegyik hétfői döntőben lesz magyar úszó az Eb-n

Mind a négy hétfői döntőben lesz magyar induló a budapesti úszó Európa-bajnokságon: a margitszigeti Széchy-uszodában rendezett nyitónapi matinés selejtezők nyomán 400 méter férfi gyorson Kis Gergő, 400 m női vegyesen pedig Hosszú Katinka és Jakabos Zsuzsanna jutott be a legjobb nyolc közé. Finalista lett mindkét gyorsváltó is.

Döntős a magyar 4x100-as női gyorsváltó is

A hazai közönség előtt szereplő 4x100 méteres női gyorsváltó bejutott a délutáni döntőbe a hétfői délelőtti előfutamból a magyarországi úszó, műugró, műúszó és nyíltvízi Európa-bajnokságon.