Hatalmas üzletet nyer és hatalmas kockázatot vállal a 4iG a magyar hadiipari privatizációval
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
A Debrecen tavaly közel 9 millió eurót zsebelt be csak az Európai Labdarúgó Szövetségtől (UEFA) azzal, hogy a Bajnokok Ligája főtábláján szerepelt.
Az UEFA keddi közlése szerint a magyar bajnok 8.966.000 eurót (2,559 milliárd forint) kapott, s ezzel a 32 csapatból utolsó előtti lett a kereseti listán, a szintén pont nélkül zárt izraeli Maccabi Haifát több mint 400.000 euróval megelőzve.
A hajdúsági együttes - mint minden más BL-főtáblás gárda - 7,1 millió eurót kapott kizárólag azért, hogy a csoportkörbe jutott, s további 1.866.000 eurós juttatásban részesült a televíziós jogdíjakból. A legtöbb pénzt a végső győztes olasz Internazionale kereste: a milánói kék-feketéknek 48.759.000 eurót (13,9 milliárd forint) utalt át az UEFA.
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
Ezúttal üres volt a csomagtartó.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.
Nagyon jól ment tavaly a budapesti városnéző buszok üzemeltetőinek.
Az okok most egyértelműek.
A Magyar Stratégiai Zrt. tulajdonában álló ingatlan rendkívül értékes lehet.
A kórtermek jelentős része nem hűtött Magyarországon, a betegek elviselhetetlen melegre panaszkodnak.
Ennek töredéke az a pénz, amelyhez privatizációs bevételként jutott.
Tizenkét ügyben vizsgálja felül a Kúria a saját korábbi határozatát.