4-3-es vereséget szenvedett a Chelsea együttese a londoni Stamford Birdge-en a Newcastle United csapatától az angol Ligakupában. A Manchester United egy ötöst rúgott.

Az esélyesnek számító Chelsea szerzett vezetést hazai pályán, de még az első félidőben átvette a vezetést a Newcastle United. A hajrában egy vitatható tizenegyessel Nicolas Anelka újra egalizált (3-3), de az utolsó percekben a vendégek mégis betyötörték a győztes gólt. A végjáték óriási küzdelmet hozott, a londoniak egyfolytában támadtak, végül mégis kiestek a Ligakupából.

A meccs végén egy felháborodott londoni szurkoló berohant a pályára, de a biztonságiak másodpercek alatt elkapták és kicipelték a stadionból. A Newcastle története során először búcsúztatta a sorozattól a Chelsea-t, amely idén nem jutott a legjobb tizenhat csapat közé.

A West Bromich Albion csapata is megelepetést okozott, hiszen a második félidőben fordítva 2-1-re legyőzte a Manchester Cityt, mely így szintén búcsúzott a második legrangosabb angol kupasorozattól.