Mivel Cesc Fábregas idén még nagyobb szerepet játszik az Arsenal csapatában mint eddig (már ha ez lehetséges), még az is elképzelhető, hogy Arséne Wenger vezetőedző végleg elzárkózik az eladásától, vagy olyan hatalmas összeget szab majd meg, amit a Barcelona nem tud/fog kifizetni.
Ezért aztán Josep Guardiola vezetőedzőnek minden jel szerint új középpályás után kell néznie, amit a Daily Mail szerint meg is talált a Tottenham Hotspur 25 éves horvát légiósának, Luka Modrić-nak a személyében.
Az FC Barcelona Noticias blog szerint a katalán klub akár 40 millió eurót is hajlandó lenne megadni a játékosért, de egyelőre úgy néz ki, itt is gondok lesznek, mert a londoni csapat ennyiért sem akarja elengedni.