Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A fővárosban zajló rendbontások és az elmúlt napok erőszakos cselekményei miatt elhalasztották az ázsiai GP2-es autós gyorsasági versenysorozat csütörtöki edzését a bahreini Forma-1-es pályán.
"A jelenlegi helyi események nyomán a pályán dolgozó orvosi és mentős egységeket a városi kórházakba rendelték, hogy vészhelyzet esetén segíteni tudjanak - írták közleményükben a GP2-es verseny szervezői. - Biztonsági okokból a GP2 csütörtökre tervezett programját péntekre halasztottuk."
Bahrein fővárosában, el-Manámában hétfőn robbant ki a politikai és szociális reformokat követelő síiták tüntetése, amelynek során meghalt két demonstráló. A kormányfő elmozdítására irányuló megmozdulások azóta is tartanak.
A GP2 ázsiai versenysorozatát a nemzetközi GP2-es világbajnoksághoz hasonlóan a Forma-1 előszobájának tekintik. Az idénynyitó futamokat eredetileg péntekre és szombatra tervezték, az F1-es szezon első versenyét március 13-án rendeznék Bahreinben, azt megelőzően pedig egyhetes tesztet tartanának, de a zavargások befolyásolhatják a Forma-1-es programot is.
A kialakult helyzet miatt az F1 kereskedelmi jogait birtokló Bernie Ecclestone is kifejezte aggodalmát szerdán, Norman Howell, a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) szóvivője ugyanakkor azt mondta: nagyon bíznak abban, hogy a helyzet békésen rendeződik, és a futam gond nélkül lezajlik majd
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.