Dzsudzsák Balázs passzát Jeremain Lens-nek a kapu torkából kellett csak bepofoznia, ezzel a góllal a PSV Eindhoven 1-0-ra győzött a Rangers otthonában, és továbbjutott az Európa Ligában.

Az első percekben lendületesebben kezdett a hazai pályán, a legendás Ibroxban játszó skót csapat, de a PSV Eindhoven fokozatosan átvette az irányítást és negyedóra elteltével megszerezte a vezetést is. Dzsudzsák Balázs kapott remek labdát a bal oldalon, laposan középre adott, és a holland Jeremain Lens-nek szinte csak bele kellett tennie a lábát. (0-1)

Az egygólos vezetés már PSV-továbbjutást jelentett, hiszen az első találkozón nem született gól, a Rangers-nek pedig már nem is volt elég az egyenlítés. Az idegenben rúgott gól miatt kétszer kellett volna betalálnia. A félidőben Dzsudzsák még kihagyott egy óriási helyzetet, tíz méterről a kapu fölé bombázott.

Walter Smith ezért váltott is a szünetben, a védő Davis Weir helyére bohozott egy csatárt, Steven Naismith-t, aki változást is hozott a játékba. Az eddigi 4-5-1-es felállást felváltotta a 4-4-2, így felpezsdült a hazaiak támadójátéka, egyre veszélyesebben játszottak, és egyre több dolga volt a PSV védelmének.

A 61. percben hajszál híján meg is szerezték a egyenlítő gólt egy kapu előtti kavarodásban, amikor a vendégek kétszer is mentettek, a dolog szépséghibája, hogy ebből az egyik kézzel történt. Mivel nem Andreas Isaksson, a PSV kapusa volt az, hanem a kanadai középpályás, Atiba Hutchinson, egy jogos büntető járt volna a skótoknak, de a bíró nem fújt.

A hajrában előbb Dzsudzsák lőtt bődületes kapufát egy tizenhét méteres szabadrúgásból, aztán még egy büntetőtől elesett a Rangers, miután az utolsó percekben Ola Toivonen szabálytalankodott a tizenhatoson belül. Maradt az 1-0, ez pedig a PSV nyolc közé jutását jelentette.

UEFA EURÓPA LIGA 2010/2011

NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ - FÉLIDEI EREDMÉNY:

RANGERS FC - PSV EINDHOVEN 0-1 (0-1)

Glasgow, Ibrox Stadion, 50 ezer néző V.: Robert Schörgenhofer (osztrák)
RANGERS FC: Alexander - Foster (Healy 86.), Bougherra, Weir (Naismith 46.), Bartley, Papac - Whittaker, Davis, Edu, Wylde - Lafferty (Diouf 66.) Vezetőedző: Walter Smith
PSV EINDHOVEN: Isaksson - Tamata, Marcelo, Bouma, Pieters - Engelaar, Hutchinson - Lens, Toivonen, Dzsudzsák - Berg (Bakkal 66.) Vezetőedző: Fred Rutten
Gólszerző: Lens (14.)

Továbbjutott: a PSV Eindhoven 1-0-ás összesítéssel

hvg.hu Sport

Real Madrid - Olympique Lyon 3-0

A José Mourinho vezette Real Madrid simán, három góllal legyőzte és kiejtette a francia Olympique Lyont a Bajnokok Ligájából, így bejutott a negyeddöntőbe.