Hat év börtönt kapott a korábbi válogatott futballista

Zsarolás, valamint illegális fogadás miatt hatéves börtönbüntetésre ítélték Georgij Demetradze 56-szoros grúz válogatott futballistát.

  • MTI MTI
Hat év börtönt kapott a korábbi válogatott futballista

A 34 éves labdarúgó, valamint két bűntársa a tavaly nyári dél-afrikai világbajnokság során kötött tiltott fogadásokat. Demetradze ügyvédje az ítélet kihirdetését követően elmondta, fellebbezni fognak. Demetradze profi karrierje során számos klubban megfordult, játszott többek között a Feyenoord, a Dinamo Kijev, és a Real Sociedad együtteseiben is.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.