
A hatéves kora óta motorozó fiatal versenyző a Forward Racing Team KTM-motorjaival áll majd rajtrácsra a május eljesei Portugál Nagydíjtól kezdve. Sebestyén menedzsere az a Stefano Favaro, aki Talmácsi Gábort is éveken át menedzselte, és akivel 2007-ben világbajnoki címet értek el.
„Életem egyik álma válik valóra a napokban, hiszen a hétvégétől a világ legrangosabb motoros versenysorozatának, a MotoGP-nek egyik állandó pilótája leszek és versenyzőként a világ legjobbjai ellen küzdhetek - mondta Sebestyén Péter. - Készen állok a küzdelemre, de tudom, sokat kell még tanulnom és tapasztalnom, hogy példaképeimhez hasonló sikereket érjek el.”
Favaro szerint a fiatal és tehetséges versenyző elszánt, céltudatos és amennyire kell, annyira vakmerő is. "Szurkoljunk Petinek és legyünk büszkék, hogy újra van magyar versenyző a MotoGp-ben!” - mondta.