Végig fölényben játszott a Manchester United Gelsenkirchenben, de csak a meccs második felében tört meg a jég, amikor az angolok Giggs és Rooney góljaival három percen belül eldöntötték a Bajnokok Ligája első idei elődöntőjét.

©

Bár a mérkőzés Gelsenkirchenben volt, a Manchester United fölényét nézve akár az Old Traffordon is lehetett volna. Mindkét csapat támadófocit játszott már a kezdő sípszótól, mégis, már az első negyvenöt percben óriási volt az angol csapat fölénye, nem csak birtoklásban (64-36 százalék), hanem a támadásokat illetően is.

Manuel Neuer azonban mindent védett a hazaiak kapujában, sem Javier Hernández, sem Ryan Giggs, sem Wayne Rooney nem tudott kifogni rajta. Néha száz százalékos helyzeteket fogott meg. Az első félidőben neki köszönhette a Schalke, hogy nem kapott gólt. Ráadásul a spanyol bíró sem használta sűrűn a sípját, igaz nem is volt szükség rá, tiszta meccs volt. Viszont egyáltalán nem fújta le azokat a beadásokat sem, amelyekre a MU általában épít, és amelyek leginkább Chicharitóra játszanak.

A második félidő ugyanúgy kezdődött, ahogy az első befejeződött, bármi is hangzott el a németek öltözőjében, biztos nem az, amit a pályán csináltak. Az óriási vendégnyomás rengeteg kihagyott helyzet után gólokat eredményezett. Előbb a 125. BL-meccsén játszó 37 éves Giggs szerzett gólt Rooney remek átadásából, a wales-i szélső jó ütemben indult be két védő között, majd Neuer lábai között kapásból a kapu közepébe továbbította a labdát. (0-1)

Pár perc múlva Rooney is betalált Chicharito passzából (0-2), bizonyítva, hogy a Manchester United csatárkettőse egyre jobban érzi egymást. Beérett a nyomasztó United-fölény, ráadásul egyoldalú lett a támadófoci is. Annyira stabil volt középen a Rio Ferdinand - Nemanja Vidić védőduó, hogy nem sok esélye volt a Schalkének még szépíteni sem, elmaradtak a német kontratámadások. Ha mindenkin átment a labda, Edwin van der Sar fogta meg, nem jött ki róla lövés.

A meccs utolsó perceiben a Schalke birtokolta a labdát, de a vendégjátékosok higgadtak maradtak és veszélyes ellentámadásokat vezettek, de vagy Patrice Evra lőtte el kapásból túl hamar, vagy Nani cselezte le saját magát is. Ez a fölény azonban már meddő volt, maradt a 0-2, a teljesen megérdemelt Manchester-győzelem. Érezhető különbség volt a két csapat között. Ezzel az eredménnyel Sir Alex Ferguson csapata megkönnyítette saját helyzetét a Bajnokok Ligája döntőjébe jutásra. Visszavágó május 4-én, 20:45-től.

Az UEFA Bajnokok Ligája állását megtekintheti ide kattintva!

UEFA BAJNOKOK LIGÁJA 2010/2011

ELŐDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS:
SCHALKE 04 - MANCHESTER UNITED 0-2
(0-0)
Gelsenkirchen, Arena AufSchalke V.: Carlos Velasco Carballo (spanyol)
SCHALKE 04: Neuer - Ucsida, Matip, Metzelder, Sarpei (Escudero 73.) - Farfán, Papadopulosz, Jurado (Draxler 83.), Baumjohann (Kluge 53.) - Raúl, Edu Vezetőedző: Ralf Rangnick
MANCHESTER UNITED: van der Sar - Fábio, Ferdinand, Vidić, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Pak Dzsi-Szung (Scholes 73.) - Rooney (Nani 83.), Hernández (Anderson 73.) Vezetőedző: Sir Alex Ferguson

Gólszerző: Giggs (67.), Rooney (69.)

Sport

Figo a szerdai Real Madrid-Barcelonáról

Történelminek nevezte a szerdai Real Madrid-FC Barcelona labdarúgó Bajnokok Ligája-elődöntőt és a visszavágót Luis Figo, aki mindkét csapatban játszott.

hvg.hu Sport

Chelsea - Manchester United 0-1

A sokat bírált Wayne Rooney gólja győzelmet ért a Stamford Bridge-en, így hiába játszott - főleg a hajrában - fölényben a Chelsea, a Manchester United egygólos előnnyel várhatja a visszavágót az Old Traffordon.

Manchester United - Chelsea 2-1

Chicharito volt a Manchester United - Chelsea párharc hőse a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, miután a visszavágón is gólt szerzett a londoniak ellen. A MU végül megérdemelten, 3-1-es összesítéssel jutott az elődöntőbe.

A Bajnokok Ligája további programja

Csütörtök este kialakult az UEFA Bajnokok Ligája elődöntőinek párosítása és programja. Helyszínek és időpontok a döntőig.