Takács Krisztián hatodik helyen végzett az 50 méteres gyorsúszás szombati döntőjében a sanghaji vizes világbajnokságon.

A 25 éves magyar versenyző 21,99 másodperces idővel csapott a célba és a verseny olyannyira szoros volt, hogy mindössze 7 századdal maradt el a bronzérmes francia Alain Bernardtól. Az aranyérmet a szám világcsúcstartója és olimpiai bajnoka, a brazil Cesar Cielo Filho érdemelte ki 21,52 másodperccel az olasz Luca Dottót megelőzve.

Takács már azzal történelmet írt, hogy bejutott a fináléba, ugyanis magyar úszó világbajnokságon még nem szerepelt döntőben a legrövidebb távon a leggyorsabb úszók között.

"Érzésre nagyon jónak tűnt az egész, csak hát 50-re nem lehet tervezni. Így is jobbnak gondoltam az időt, mint amennyi lett, de az egész mezőny lassúbb volt" - mondta Takács Krisztián. "A legfontosabb, hogy pontszerzőként végeztem a hatodik helyemmel, és hogy megint 22 másodpercen belül úsztam, vagyis most már stabilan tudom hozni ezt az eredményt. Megtanultam rajtolni, az úszássebességem is javult, ha még előrébb tudok lépni, s mért ne lenne így, ott lehetek a következő világversenyen is a döntőben, a legjobbak között."

Gyurta: "kikapni nem szégyen, győzni óriási"

Nem sok időt adott magának az ünneplésre Gyurta Dániel, aki pénteken a magyar úszósport 20. - saját maga második - világbajnoki aranyérmét érdemelte ki a 200 m mell döntőjének megnyerésével.

Kis Gergő országos csúccsal döntős Sanghajban

Csupán két magyar indult, ráadásul ugyanabban a számban a sanghaji vizes vb utolsó előtti napjának úszóselejtezőiben, a "szegényes" program azonban gazdag tartalommal párosult: Kis Gergő bejutott az 1500 méteres férfi gyors döntőjébe, ráadásul elképesztően nagy országos csúccsal. Gyurta Gergelynek viszont nem sikerült beverekednie magát a nyolcas fináléba.