A vívás után az úszást is megnyerte mindkét magyar csapat az angliai öttusa Európa-bajnokság hétfői váltóversenyében.

A Tóth Adrienn, Kovács Sarolta, Gyenesei Leila összeállítású női válogatott a jobb csapatokat felsorakoztató második futamban, a 3x100 méteres távon fél hosszt vert a mögötte célba csapó ukránokra a 25 méteres medencében. A 2:57.99 perces eredményért 1208 pont járt, ez 76-tal volt több, mint a két futam alapján második legjobb oroszoké.

A férfiaknál szorosabb volt a verseny az élen, de a Marosi Ádám, Kasza Róbert, Demeter Bence trió azért megnyerte a számot, mégpedig 1400 pontot érő 2:41.79-es idővel. A magyarokhoz csak a fehéroroszok tudtak közel kerülni, akik szűk egy másodperccel úsztak lassabban, így 12 ponttal kaptak kevesebbet.