Pálvölgyi Miklós szövetségi kapitány az MTI-nek elmondta, az ötkarikás kvalifikációs szabályzatból azt olvasták ki, hogy mivel a vb-n - ahol három kvótát osztottak - olyan versenyzők végeztek a dobogón, akik már korábban szereztek olimpiai indulási jogot, ezeket a helyeket, európaiakról lévén szó, az öreg kontinens kapja meg. Azaz, a júliusi Eb-ről további három versenyző, a 10., a 11. és a 12. helyezett kap kvótát. Angliában pedig Gyenesei végzett a 12. helyen.
A bonyolult és nem egyértelmű olimpiai kvalifikációs szabályzat ilyen értelmezését a nemzetközi szövetség (UIPM) részéről is megerősítette a technikai bizottság egy tagja.
Pálvölgyi hozzátette, a vb után hivatalos állásfoglalást kérnek az UIPM-től az ügyben. Az Eb-n Tóth Adrienn és Kovács Sarolta már olimpiai kvótát szerzett.
A magyar szövetség szerint Gyenesei kvótás
Gyenesei Leila annak ellenére olimpiai kvótát szerzett a Magyar Öttusa Szövetség szerint, hogy csak 17. helyen végzett a moszkvai világbajnokság szombati döntőjében.
Őrsi Gergely ügyvédje: Nincs olyan bizonyíték, amely a megalapozott gyanút alátámasztaná
Sulyok bejelentette, hogy a Velencei Bizottság sürgős eljárásban vizsgálja az ügyét
Deutsche Welle-kommentár: Politikai válsághoz vezet Magyarországon az államfő körüli vita?
Rendőrök lepték el a Kelenföldi pályaudvar környékét, egy hét alatt 29 embert fogtak el
Az elfogottak közül tizenhét embert körözés alapján állítottak elő.
Már a Fidesz-Mi Hazánk közös listáról kérdez az Orbán-kormánynak fontos témákat mérő közvélemény-kutató
Arra is kíváncsiak, Orbán Viktor fogjon-e hozzá az emlékirataihoz.