"Olyan szerencsés helyzetben vagyok, hogy a világ legjobb játékosaival az egyik legnagyobb csapatban futballozhatok. Továbbra is élvezem a játékot, de ha holnap befejezném, akkor is azt mondhatnám, hogy csodálatos karrier áll mögöttem" - nyilatkozta Giggs, akinek hétfőn II. Albert monacói herceg adta át a 2003-ban életre hívott elismerést.
Giggs 1990-ben debütált a Manchester Unitedben, azóta közel 900 mérkőzésen lépett pályára, többek között 12 bajnoki cím megszerzése fűződik a nevéhez, valamint két Bajnokok Ligája-diadal.

Korábban Golden Foot-díjjal jutalmazták Roberto Baggiót, Pavel Nedvedet, Andrij Sevcsenkót, Ronaldót, Alessandro Del Pierót, Roberto Carlost, Ronaldinhót és Fancesco Tottit is.