Venezuela vb-selejtező mérkőzésen legyőzte Argentína válogatottját, de a Copa America-győztes Uruguay sem tudott győzni Paraguay otthonában.

Venezuela meglepetésre legyőzte Argentínát a 2014-es brazíliai labdarúgó-világbajnokság dél-amerikai selejtezőjének második fordulójában. A találkozó egyetlen gólját Fernando Amorebieta szerezte a 61. percben. A Copa America-győztes Uruguay nem bírt a paraguayiakkal, akik a 91. percben egyenlítettek. Bolívia második meccsét is elbukta, ezúttal Kolumbia győzte le a 90. percben elért találattal.

Eredmények:

Dél-Amerika, 2. forduló

Bolívia-Kolumbia 1-2 (0-0), g: Flores (84.), illetve Pabon (48.), Garcia (90.)

Chile-Peru 4-2 (2-0), g: Ponce (1.), Vargas (18.), Medel (48.), Suazo (63.- 11-esből), illetve Pizarro (49.), Farfan (60.)

Paraguay-Uruguay 1-1 (0-0), g: Ortiz (91.), illetve Forlan (67.)

Venezuela-Argentína 1-0 (0-0), g: Amorebieta (61.)

Az állás:

1. Uruguay 4 pont/2 mérkőzés, 2. Argentína 3/2 (4-2), 3. Ecuador 3/1 (2-0), 4. Kolumbia 3/1 (2-1), 5. Peru 3/2 (4-4), 6. Chile 3/2 (5-6), 7. Venezuela 3/2 (1-2), 8. Paraguay 1/2, 9. Bolívia 0/2

A 2014-es vb-házigazda brazil labdarúgó-válogatott több mint egy félidőt emberhátrányban játszva győzött Mexikóban barátságos mérkőzésen. Az Arany Kupa-győztes mexikóiak már a 10. percben 1-0-ás előnyhöz jutottak, majd a 44. percben Daniel Alves kiállítása után létszámfölényben is játszhattak. Ennek ellenére kikaptak, miután Ronaldinho és Marcelo a hajrában megfordította az állást.