Platini nem érti: mire fel költekeznek?

Ismételten a tisztességes üzletvitel fontosságára emlékeztette a labdarúgóklubok vezetőit Michel Platini. Az európai sportági szövetség (UEFA) elnöke egyúttal értetlenségének adott hangot amiatt, hogy bizonyos együttesek vállalják az eladósodást, miközben az egész világot gazdasági válság sújtja.

  • MTI MTI
Platini nem érti: mire fel költekeznek?

"Amikor az emberek mindenütt meghúzzák a nadrágszíjukat, érthetetlen, hogy futballklubok miért halmoznak fel veszteségeket. Nem szabad többet költeni, mint amennyi a bevétel. A profi futball évente 1,4 milliárd euró veszteséget termel, és van egy hülye, én, aki azt mondja, hogy ennek véget kell vetni"  - fogalmazott az UEFA elöljáró Milánóban, ahol hétfőn átvette a Giacinto Facchetti-díjat. 

A La Gazzetta dello Sport című lap által alapított elismerést - amely az Internazionale 2006-ban elhunyt egykori válogatott futballistájának, majd elnökének a nevét viseli - olyan személy érdemelheti ki, akinek a tevékenysége folytán a fair play szellemisége érvényesül a labdarúgásban. 

A "pénzügyi tisztességet" évek óta szorgalmazza Platini, s erőfeszítésének eredményeként a 2014/15-ös idénytől már szankciókra is számíthatnak a szabályokat be nem tartó klubok. A túlköltekezés akár az európai sorozatokból történő kizárást is maga után vonhat. 

A Juventus egykori játékosa arról is beszélt, hogy rekordját - nevezetesen azt, hogy sorozatban háromszor nyerte el az Aranylabdát (1983, 1984, 1985) - Lionel Messi "kétségtelenül" megdönti. "A csúcsok azért vannak, hogy ledöntsék azokat. Én 27 évesen kerültem a Juventushoz, ha ez 13 esztendősen történik meg, mint Messi és a Barcelona vonatkozásában, talán többet is nyertem volna" - mondta.