szerző:
hvg.hu

Megőrzi-e vezető helyét a spanyol bajnokságban a rangadó elé néző Real Madrid? Kilábal-e a gödörből a ZTE? Ki lesz a nyerő az angol bajnokság egyik legkeményebb meccsén? Ez vár a sportrajongókra a hétvégén.

Cristiano Ronaldo és Mourinho, a Real Madrid két kulcsfiguréja
©

Megőrzi-e bajnoki elsőségét a Real Madrid a Valencia otthonában?

A hétvégén José Mourinho csapata, a Real Madrid Valenciába látogat, míg a Barcelonának jóval könnyebb dolga lesz, mivel a 16. Real Zaragozát fogadja. A bajnoki tabellát a madridiak vezetik 3 ponttal a Barca előtt, de hétvégén lenullázódhat az előny.

SPANYOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PIMERA DIVISÓN)

13. FORDULÓ:
Szombat:

Villarreal - Real Betis, 18:00
FC Barcelona - Real Zaragoza, 20:00 (Sport2)
Valencia CF - Real Madrid, 22:00 (Sport2)
Vasárnap:
Real Sociedad - Espanyol, 12:00
Osasuna - Rayo Vallecano, 16:00
Sporting Gijón - Getafe, 16:00
Sevilla - Athletic Bilbao, 18:00
Atlético Madrid - Levante, 20:00
Granada - Real Mallorca, 22:00
Hétfő:
Racing Santander - Málaga, 21:00

Az utóbbi években Görbicz Anitára épült a válogatott
©

Érezni-e már a norvég hatást a magyar női kézisek játékán?

A magyar női kézilabda-válogatott részt vesz a hétvégi Kárpát Kupán Romániában, ahol a házigazdákon kívül Szerbia és Montenegró válogatottjaival is találkozik. Megtudjuk, látszik-e már a norvég szövetségi kapitány, Karl Erik Böhn munkája.

NŐI KÉZILABDA KÁRPÁT KUPA (SZÖRÉNYVÁR)

A TORNA PROGRAMJA:
November 18. (péntek):
Szerbia – Macedónia, 15:45
Románia – Magyarország, 18:00 (DigiSport)
November 19. (szombat):
Magyarország - Szerbia, 13:45
Románia - Macedónia, 16:00
November 20. (vasárnap):
Magyarország - Macedónia, 9:45 (DigiSport)
Románia - Szerbia, 12:00

©

Kié lesz az angol bajnoki rangadó?

A válogatott szünet után a hétvégén rendezik az angol labdarúgó-bajnokság, a Premier League 12. fordulóját. A Manchester City idén még nem kapott ki a hazai pontvadászatban, és öt ponttal vezet a városi rivális United előtt. A leginkább várt meccset viszont a Chelsea és a Liverpool játssza egymással vasárnap.

ANGOL LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (PREMIER LEAGUE)

12. FORDULÓ:
Szombat:
Norwich City - Arsenal FC, 13:45 (DigiSport)
Everton - Wolverhampton Wanderers, 16:00
Manchester City - Newcastle United, 16:00 (DigiSport Plus)
Stoke City - Queens Park Rangers, 16:00
Sunderland - Fulham FC, 16:00
West Bromwich Albion - Bolton Wanderers, 16:00 
Wigan Athletic - Blackburn Rovers, 16:00
Swansea City - Manchester United, 18:30 (DigiSport Plus)
Vasárnap:
Chelsea FC - Liverpool FC, 17:00 (DigiSport)
Hétfő:
Tottenham Hotspur - Aston Villa, 21:00

Roger Federer (balra) és Rafael Nadal: ellenfelek és barátok
©

Federer hatodszor vagy Nadal először?

November 20-án, azaz vasárnap kezdődik az egy hétig tartó ATP World Tour Finals, nem hivatalos nevén a szervezet világbajnoksága. A lista november 10-én zárult le véglegesen, a nyolc résztvevő Novak Gyokovics, Rafael Nadal, Andy Murray, Roger Federer, David Ferrer, Jo-Wilfried Tsonga, Tomás Berdych és Mardy Fish.

A címvédő Federer már ötször nyert ATP-vb-t, tavaly éppen Nadalt győzte le a döntőben (6:3, 3:6, 6:1), akivel idén viszont egy csoportba került, amire még nem volt példa.

2011 ATP WORLD TOUR FINALS (LONDON)

Az első nap programja (november 20., vasárnap)
B csoport:
Roger Federer (svájci, 4.) - Jo-Wilfried Tsonga (francia, 6.), 15:00 (DigiSport Plus)
Rafael Nadal (spanyol, 2.) - Mardy Fish (amerikai, 8.), 21:00 (DigiSport)

Prukner lászló

Kilábal-e a gödörből a ZTE?

A Zalaegerszegi TE tizenöt forduló után utolsó helyről kezdi meg a szezon második felét, 5 szerzett ponttal áll a tabella végén úgy, hogy még egyetlenegyszer sem győzött a szezonban. A csapatot jelenleg Prukner László irányítja, aki a Fradival bronzérmet szerzett, de idén beadta felmondását az Üllői úton.

OTP BANK LIGA 2011/2012

16. FORDULÓ:
Péntek:
Lombard Pápa Termál FC - Újpest FC 18:00 (SportM)
Szombat:
Videoton FC - FGSZ Siófok 15:00 (Sport1)
Haladás Sopron Bank - Pécsi MFC 16:00
ZTE FC - Diósgyőri VTK 16 ó
Kecskeméti TE - MVM Paks 16 ó
Győri ETO FC - Budapest Honvéd 17:30 (Sport1)
Vasárnap:
Vasas-Híd - DVSC-TEVA 16:00
Ferencváros - Kaposvári Rákóczi 18:00

Milyen sportot nézhetünk a tévében hétvégén?

A hétvégi élő sportközvetítések a hazai televíziókban

November 18., péntek:

Sport 2

21:00: Rögbi, Cardiff-London Irish, Heineken Cup, 2. forduló

Sport M

17:30: Labdarúgás, Lombard Pápa Termál-Újpest, OTP Bank Liga, 16. forduló

Sportklub

18:45: Jégkorong, EBEL, SAPA Fehérvár AV19-Orli Znojmo

Eurosport

8:30: LG FIA túraautó-világbajnokság, selejtező, Macau

15:00, 16:45, 18:15: Műkorcsolya, Grand Prix, Franciaország, férfi rövidprogram, páros rövidprogram, női rövidprogram

21:00: Ökölvívás, Németország, A. Alekszejev-D. Bruwer

Eurosport 2

20:30 ó: Labdarúgás, Bundesliga, Németország, Kaiserslautern-Bayer Leverkusen

Digisport Plus

10:15: Röplabda, női világkupa, Japán-Egyesült Államok

17:45: Jégkorong, Mol Liga, Ferencváros-Dab.Docler

 

November 19., szombat:

Sport 1

14:45: Labdarúgás, Videoton-FGSZ Siófok, OTP Bank Liga, 16. forduló

17:15: Labdarúgás, Győri ETO-Bp. Honvéd, OTP Bank Liga, 16. forduló

19:45: Labdarúgás, Heracles-Twente, holland bajnokság, 13. forduló

Sport 2

13:30: Labdarúgás, Inverness-Celtic, skót bajnokság, 15. forduló

16:00: Labdarúgás, Valladolid-Villarreal B, spanyol másodosztályú bajnokság, 15. forduló

18:00: Kézilabda, Académia Octávio-Barcelona, spanyol bajnokság, 10. forduló

19:45: Labdarúgás, Barcelona-Zaragoza, spanyol bajnokság, 13. forduló

22:00: Labdarúgás, Valencia-Real Madrid, spanyol bajnokság, 13. forduló

Sportklub

18:00: Vízilabda, férfi ob I, Honvéd-Szeged

Eurosport

11:30, 13:15: Sífutás, Világkupa, Beitostolen

14:15, 15:30, 18:30: Műkorcsolya, Grand Prix, Franciaország

17:00: Power Snooker, London

21:00: Küzdősport, Németország

Eurosport 2

13:00: Teremlabdarúgás, nemzeti bajnokság, Spanyolország: Inter Movistar -Fisiomedia Manacor

15:30: Labdarúgás, Bundesliga, Németország, Mönchengladbach-Werder Bremen

18:30: Labdarúgás, Bundesliga, Németország, Bayern München-Dortmund

21:00: Szabadstílusú motokrossz, (FMX), ugrások éjszakája, Ostrava

22:00: Amerikaifutball, NCAA: Notre Dame-Boston College

Digisport

1:00: Kosárlabda, NCAA, Edzők a rák ellen-torna, döntő

13:30: Labdarúgás, Premier League, Norwich-Arsenal

16:00: Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája, Pick-Szeged-Montpellier

17:55: Labdarúgás, Serie A, Internazionale-Cagliari

20:30: Labdarúgás, Serie A, Napoli-Lazio

Digisport Plus

15:55: Labdarúgás, Premier League, Manchester City-Newcastle

18:15: Labdarúgás, Premier League, Swansea-Manchester United

20:40: Labdarúgás, Serie A, Fiorentina-AC Milan

 

November 20., vasárnap:

m1

15:50: Labdarúgás, Vasas-Híd - DVSC-TEVA, OTP Bank Liga, 16. forduló

Sport 1

12:00: Labdarúgás, Real Sociedad-Espanyol, spanyol bajnokság, 13. forduló

16:00: Rögbi, Bath-Montpellier, Heineken Cup, 2. forduló

20:00: Labdarúgás, Atlético Madrid-Levante, spanyol bajnokság, 13. forduló

22:00: Labdarúgás, Granada-Mallorca, spanyol bajnokság, 13. forduló

Sport 2

10:45 ó: Jégkorong, Avangard Omszk-Amur Habarovszk, KHL, alapszakasz

14:15: Labdarúgás, Millwall-Bristol City, Championship, 17. forduló

17:45: Labdarúgás, Ferencváros-Kaposvári Rákóczi, OTP Bank Liga, 16. forduló

22:00: NFL, 11. játékhét, Atlanta Falcons-Tennessee Titans

Sportklub

12:30: Kosárlabda, ACB Liga, Real Madrid-Lagun Aro GBC

15:30: Kosárlabda, női NB I, Győr-Sopron

17:45: Kosárlabda, ACB Liga, Asefa Estudiantes-Caja Laboral

Eurosport

1:15, 4:00, 5:00: LG FIA túraautó-világbajnokság, Macau

11:30, 13:15: Sífutás, Világkupa, Beitostolen

15:00: Műkorcsolya, Grand Prix, Franciaország, gála

17:00, 19:00: Power Snooker, London

Eurosport 2

13:15: Kézilabda, Mobelringen Kupa, nők, Németország-Spanyolország

15:30: Labdarúgás, Bundesliga, Németország, VFB Stuttgart-FC Augsburg

17:30: Labdarúgás, Bundesliga, Németország, Hamburger SV-Hoffenheim

Digisport

12:30: Labdarúgás, Serie A, Bologna-Cesena

14:40: Labdarúgás, Serie A, Juventus-Palermo

17:00: Labdarúgás, Premier League, Chelsea-Liverpool

21:00: Tenisz, ATP-világbajnokság

3:20: Labdarúgás, MLS, nagydöntő, Los Angeles Galaxy-Houston Dynamo

Digisport Plus

2:00: Amerikaifutball, NCAA, Oregon-USC

7:00: Röplabda,    férfi Világkupa, Lengyelország-Kuba

15:00: Tenisz, ATP-világbajnokság

17:00: Kézilabda, férfi Bajnokok Ligája, Chambéry-Zagreb

20:40: Labdarúgás, Serie A, AS Roma-Lecce

Állj mellénk!

Tegyünk közösen azért, hogy a propaganda mellett továbbra is megjelenjenek a tények!

Ha neked is fontos a minőségi újságírás, kérjük, hogy támogasd a munkánkat.

Állj mellénk!

Tegyünk közösen azért, hogy a propaganda mellett továbbra is megjelenjenek a tények!

Ha neked is fontos a minőségi újságírás, kérjük, hogy támogasd a munkánkat.
Gergely Márton: Orbán kínos pillanatai a Türk Tanácsban

Gergely Márton: Orbán kínos pillanatai a Türk Tanácsban

Nem hagyja magát az indián nyár

Nem hagyja magát az indián nyár

Az ellenzéki pártok lassan kijózanodnak, és már egymás mozgását sasolják

Az ellenzéki pártok lassan kijózanodnak, és már egymás mozgását sasolják

Itt a BMW kicsi nagyautója, a 2-es Grand Coupé

Itt a BMW kicsi nagyautója, a 2-es Grand Coupé

Műtét közben rosszul lett egy orvos a Semmelweis Egyetemen, miután leszerelték a mobilklímát

Műtét közben rosszul lett egy orvos a Semmelweis Egyetemen, miután leszerelték a mobilklímát

Farkas Franciska: Félelem nélkül élek

Farkas Franciska: Félelem nélkül élek