Az ifjúsági olimpiai bajnok Bernek Péter a negyedik, Bohus Richárd pedig a nyolcadik helyen végzett a férfi 100 méter hát kedd délutáni döntőjében a debreceni úszó Európa-bajnokságon.

Bernek - aki ötödikként jutott a nyolcas fináléba - 54.77, Bohus - ő az elődöntőben negyedik volt - 55.00 másodperccel csapott célba. A számot a görög Ariszteidisz Grigoriadisz nyerte a német Helge Meeuw és az izraeli Yakov Yan Toumarkin előtt.

A női 100 m gyors elődöntőjében Dara Eszter összesítésben a kilencedik lett, így éppen lemaradt a fináléról.

Bernek Péter a helyszínen így értékelt az MTVA mikrofonja előtt: "Kicsit csalódott vagyok, hogy lemaradtam a dobogóról. Megpróbálok 200-on javítani, remélem, össze tudom szedni magam addig."

Bohus Richárd, aki tegnap az elődöntőben teljesítette az olimpiai A-szintet: "Tegnap életem legjobb formájában úsztam, most viszont többre számítottam. Örülök, hogy életem első felnőtt döntőjében úszhattam világversenyen, de nem esik jól, hogy csak 55 másodpercre futotta."