Kis Gergő aranyérmet nyert 800 m gyorson a debreceni úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A 24 éves magyar versenyző a táv felénél a harmadik helyen állt a rendkívül szoros versenyben, 200 méterrel a vége előtt azonban már látszódott, hogy közte és az 1500-on éppen előtte győztes olasz Gregorio Paltrinieri között dől majd el a verseny. A szám világbajnoki bronzérmese 150 méterrel a vége előtt "robbantott", állva hagyta riválisát, és végül nagy fölénnyel diadalmaskodott. Ez volt Kis harmadik érme a debreceni Európa-bajnokságon: hétfőn 400 m gyorson, szerdán pedig 1500-on másodikként végzett.