Trump vámháborúja nagyhatalmi présbe szorította a mindig lavírozó Indiát
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
Rákos Patrik is ott lehet a londoni nyári játékokon, miután a Budapest-bajnokság szerdai nyitónapján olimpiai B szintet úszott 200 m gyorson.
"Ezzel az 1:50.37 perces teljesítménnyel a Balaton UK versenyzője a hazai rangsorban az ötödik legjobbat produkálta ezen a távon, így a 4x200 méteres váltó első számú tartalékjaként kvalifikálta magát Londonba" – mondta Kiss László szövetségi kapitány az MTI-nek. A stafétákba a négy alapember mellé két tartalék nevezhető.
A magyar szakvezetés mind a férfiaknál, mind a nőknél indíthat váltót, tehát a 4x200 méteres gyors- mellett a 4x100 méteres gyors- és a 4x100 méteres vegyesváltóban egyaránt. A Budapest-bajnokság egyik célja éppen a még hiányzó váltótagok megtalálása, a versenyzők számára pedig az ehhez minimálisan kellő B szint megúszása.
Az A – a jobbik - szint elérése egyéni számokban biztos ötkarikás kvótát ér. Jelenleg 18-an alkotják az A szintes magyar úszók névsorát.
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
Az alig egy héten belüli, immár negyedik esetről, ami még szombaton történt, egy fideszes fővárosi politikus tett közzé videót.
Horváth László nem ellensége a fesztiváloknak úgy általában, vannak köztük jók is, például az MCC Feszt.
A miniszterelnök üzent: „Kijev, Brüsszel, Tisza – együtt akarják megbuktatni a magyar kormányt”, de ezt nem hagyja szó nélkül.
Az elnök rajongója, Laura Loomer aktivistaként szenteli az életét annak, hogy leleplezze azokat, akik nem eléggé lojálisak Trumphoz.
Árvízvédelem, Budapest–Belgrád vasútvonal és kórházfejlesztés.