Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Podolski révén a németek szereztek vezetést, aztán jött Krohn-Dehli és egyenlített. A 80. percben Bender lőtt a hosszúba, győztek és csoportelsőként jutottak tovább a németek.

DÁNIA–NÉMETORSZÁG
Helyszín: Lviv, 20.45 (Tv: Sport1). Vezeti: Velasco Carballo (spanyol)

Dánia: Andersen – Jacobsen, Agger, Kjaer, S. Poulsen – Kvist – Eriksen, J. Poulsen, Zimling, Krohn-Dehli – Bendtner.

Szövetségi kapitány: Morten Olsen

Kispad: Lindegaard, K. Schmeichel (kapusok), Bjelland, Okore, Wass, C. Poulsen, Schone, Silberbauer, Kahlenberg, Rommedahl, Pedersen, Mikkelsen

Németország: Neuer – Bender, Hummels, Badstuber, Lahm – Khedira, Schweinsteiger – Th. Müller, Özil, Podolski – Gomez.

Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Kispad: Wiese, Zieler (kapusok), Schmelzer, Höwedes, Mertesacker, Gündogan, Schürrle, Kroos, Götze, Reus, Klose

1 2 3
Sorrend megfordítása

93. perc

Vége a meccsnek. A dánoknak nem sikerült meglepetést okozniuk, pedig nagyon szimpatikusak voltak, és kicsit megérdemelték volna. A németek ellen nagyon sokat dolgoztak, de kettőt így is beszedtek. Az látszott végig, hogy úgy mozognak, hogy adott jelre bármikor odaérjenek a kapu elé és továbblőjjék Dániát. De aztán ez a jel nem jött el. A németek viszont változatlanul nagyon hatékonyak. 3 meccs, 3 győzelem. Olyan csapatok ellen, mint Németország, Hollandia és ma este épp Dánia. Nincs mit magyarázni.

Németország - Dánia: 2-1

Gollövők: Podolski, Bender, illetve Krohn-Dehli

90. perc

3 perc hosszabbítás lesz.

84. perc

Egy jobboldali szöglet után Agger szorongatott helyzetből főlé fejel

80. perc

Gól. A dánok elvesztik a labdát, a fellőtt labdát Özil ballal keresztbepasszolja a 16-os elé. Klosenak középen hosszú, viszont a túloldalon érkező Lars Bender első válogatott gólját lőheti. Okosan, a hosszúba helyezve ezt meg is teszi. 2-1 a németeknek.

78. perc

A sérült, a meccsre összefércelt Zimling helyett Chr. Poulsen a pályán.

76. perc

Bendtner egy jó ötvenméteres szabadrúgás utáni előreívelésbe teszi bele a lábát. Neuer lehúzza a belsőzést. Nem volt olyan veszélyes, mint amilyennek kinézett. De Bendtner attól még az.

74. perc

Gomeznek ma már nem jön össze. Érkezik a padról Klose

71. perc

Zimling jó 30-ról lepattanóból tüzelt a jobboldali német kapufához. Neuer csak ütni merte. A szöglet nem jelentett veszélyt. 1-1 marad.