Foci Eb: kétéves eltiltást kaphat az újságírót sértegető francia játékos

Akár kétéves eltiltással is sújthatja a Francia Labdarúgó Szövetség Samir Nasrit, a válogatott középpályását, aki a spanyolok ellen elveszített szombati Európa-bajnoki negyeddöntő után sértegetett egy újságírót.

  • MTI MTI
Foci Eb: kétéves eltiltást kaphat az újságírót sértegető francia játékos

A L'Équipe című sportnapilap információi szerint a szövetség végrehajtó bizottsága jövő kedden tárgyal az ügyről, és nem kizárt, hogy büntetése miatt Nasri nem játszhat a 2014-es brazíliai világbajnokságon.

A 25. születésnapját kedden ünnepelt futballista a 2-0-ra elveszített negyeddöntő után káromkodva szidott egy újságírót. A lengyel-ukrán közös rendezésű Eb-n állítólag Jérémy Ménez, Yann M'Vila és Hatem Ben Arfa is vétett a szövetség szabályzata ellen, az ő esetleges büntetésükről szintén jövő kedden tárgyalnak.

A 2010-es vb után Nicolas Anelkát 18 válogatott mérkőzéstől tiltotta el a Francia Labdarúgó Szövetség, mert sértegette Raymond Domenech akkori szövetségi kapitányt.