Zwickl Dániel szerb ellenfél ellen lépett asztalhoz a férfi egyes asztalitenisz küzdelmek második fordulójában. Nem ő volt az esélyes, de ez nem zavarta, hogy győzelmével a harmadik fordulóba jusson. Menő.

Az első szettet 12 - 10 -re hozta Zwickl, a nála feljebb rangsorolt ellenfele a 23. kiemelt a tornán. Karakasevic pocakos, erős dohányos, és igen nagy tehetségű asztaliteniszező, ám még nem játszott meccset az olimpián, s ez lehet, hogy Zwickl számára ez előny.

A második szettben egy-két ponttal, de végig vezetett a magyar versenyző, jól is játszott, a mestere szerint "kicsit beragadt a szervái után", de úgy tűnt, hozható a menet. 10 - 10 -nél volt először egyenlő a játszma, de Zwickl nem ijedt meg, és pont mint az elsőt, ezt a menetet is hozta - értékesítve a harmadik szett-labdát.

A harmadik játszma eleje simán vándorolt Karakasevichez, végig vezetett a szerb fiú, jók voltak a pörgetései, mellesleg Zwickl figyelme is lankadt, kevésbé volt koncentrált, mint az első két szettben. Igaz, zsinórban öt pontot szerzett, azaz 9 - 8 -ra zárkózott fel, majd 10 - 10 -nél először volt egál a játszma. Sajnos ekkor Karakasevic bevert két poént, így övé lett ez a játszma.

A negyediket azonban hozta Dániel, mégpedig 11 - 8 -ra, edzője dícsérte is, jól játszott a magyar fiú, megérdemelte a szettet. Az ötödik etap Karakasevic vezetéssel indult, de Zwickl nem hagyta magát, pedig 6 - 10 is volt az állás az ő szemszögéből nézve, és mégis nyert a magyar versenyző. Zsinórban hat pontot szerzett, s ez azt jelenti, hogy a harmadik fordulóban is játszhat. Mégpedig hétfőn 13 órától az ötödik helyen kiemelt, tajvani Csuang Cseh-jüannal csap össze a nyolcaddöntőbe jutásért.

"Fizikailag egy kicsit fáradtnak érzem magam, de mentálisan erős voltam, ez volt a siker titka. Holnap Csuang következik, ismerjük egymást jól, hiszen az elmúlt héten többször is együtt edzettünk itt Londonban. Szeretnék egy jó meccset játszani ellene, és természetesen győzni akarok!" - nyilatkozott a meccs után a magyar játékos.