Jakabos Zsuzsanna hetedik lett 20 méter pillangón. A kínai Csiao a bajnok, olimpiai csúccsal.

A kétszáz méteres pillangó úszás olimpiai döntőjében Jakabos Zsuzsanna a második pályáról vágott neki a versenynek. Hetedik lett.

A kínai Liu fordult elsőnek ötvennél, Jakabos Zsuzsanna a negyedik volt, erősen kezdett. 1.00.68 volt az ideje száz méternél, hetedik volt, Belmonte Garcia, a spanyol vezette a mezőnyt ekkor. Százötvennél is, de aztán Csiao, az ötös pályán úszó másik kínai egy testhosszt vert a spanyol lányra, aki a szám címvédőjeként érkezett Londonba. Az erős utolsó ötven méter új olimpiai csúcsot ért a kínai lánynak. Jakabos Zsuzsanna a hetedik helyen csapott célba, ideje 2.07.33, kicsit gyengébb, mint a középdöntős idő volt.