Pulai Bence az előfutamban elért idejétől elmaradt, így nem tudott döntőbe jutni 100 méteres férfi pillangóúszásban, a londoni olimpia csütörtöki versenynapján.

A magyar úszó rögtön az első elődöntőben szerepelt a hetes pályán. Az esti úszása 21 századdal elmaradt a délelőtti eredményétől, amely így 52.40 lett. Ötven méter után még ötödiknek fordult, de hiába hajrázott jól, nem sikerült felzárkóznia az élmezőnyhöz. Végül holtversenyben a hatodik helyen végzett a futamában, ami összesítésben 14. helyet jelentett.

A legjobb időt, Michael Phelps úszta, 50.86-al, aki nem sokkal korábban még a 200 méter vegyesúszásban nyert aranyat, honfitársa Ryan Lochte és Cseh László előtt.

Tóta W: Újszínház - egy gesztus lehetősége

A klímaváltozást semmibe vevő politikusokat kritizálja a Matolcsy vezette jegybank