A vendégcsapat sikerét hozta a Szolnok-Eger összecsapás a férfi Vodafone vízilabda ob I 9. fordulójának szombati rangadóján.

Eredmény:

Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP - ZF-Eger 10-11 (3-3, 2-2, 0-2, 5-4)

Góldobók:

Hosnyánszky, Kovács O. 2-2, Pásztor, Negrean, Gocic, Aleksic, Georgescu, Kis G. 1-1, illetve Biros, Graham 4-4, Salamon, Kovács G., Gór-Nagy 1-1

Még fél perc sem telt el a mérkőzésből, amikor a tabellán harmadik Szolnok már első támadásából megszerezte a vezetést a listavezető egriek ellen: az olimpiai bajnok center, Kis Gábor ötméterest harcolt ki, a Tisza-partiak másik ötkarikás aranyérmese, Hosnyánszky Norbert pedig értékesítette a büntetőt (1-0). A hevesiek kétgólos hátránynál szépítettek, majd - miután a háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter emberelőnyből egyenlített - meg is fordították az állást (2-3).

A nyitónegyed "zárszavát" jelentő szolnoki találatot követően a második negyednek 3-3-ról vágtak neki a csapatok, de a kétszer is eredményes Biros jóvoltából 5-4-re megint az Eger állt jobban. A nagyszünetre azonban már ismét "iksznél" (5-5) vonulhattak el a felek.

A harmadik játékrész hat percen keresztül a kölcsönösen eltékozolt lehetőségekről szólt, mígnem az Eger kanadai légiósa, Kevin Graham akciógólja megtörte a jeget, a remeklő Biros révén pedig 7-5-ös vendégvezetés mellett rajtolt el a befejező negyed.

A Szolnok igyekezett visszazárkózni, törekvését azonban nem kísérte siker, mert előnyből Kovács Gábor háromgólosra hizlalta az egri előnyt (5-8). Öt perccel a vége előtt ötméteresből szépített a hazai gárda, majd 7-8-ra is feljött, sőt újabb gólváltások nyomán 10-10-re módosult az állás, két másodperccel a dudaszó előtt azonban Graham - Birost beérve - emberelőnyből negyedszer is eredményes volt, így a hajrát jobban bíró Eger végül is 11-10-re nyerni tudott.