A Fortuna Düsseldorf kitiltotta a stadionjából és pénzbüntetéssel sújtotta azt a szurkolóját, aki májusban, az osztályozó mérkőzés során ellopta a 11-es pontot a labdarúgócsapat arénájából.

A Fortuna Düsseldorf a párharc visszavágóján 2-2-es döntetlent ért el a Hertha BSC ellen, így 4-3-as összesítéssel - 15 év szünetet követően - kiharcolta a feljutást az élvonalba. A meccs azonban kaotikus körülmények között ért véget: a hazai drukkerek már a játékidő végének hittek egy bírói sípszót, és elözönlötték a pályát, miközben még két perc hátravolt. A rend mintegy 20-25 perc után állt csak helyre, a csapatok ekkor tudták lejátszani a fennmaradó időt. A videofelvételek tanúsága szerint a tumultus közepette egy rajongó kiásta a 11-es pontot a gyepből, és diadalittasan távozott vele.

A klub kedden közölte, hogy peren kívül egyezségre jutott a szurkolóval, bár a jótékony célra szánt bírság mértékét nem hozta nyilvánosságra.