A magyar női kézilabda-válogatott a házigazda szerb csapattal vívja az Európa-bajnokság vasárnapi bronzmérkőzését, mivel a szerbek a szombati, belgrádi elődöntőben a végletekig izgalmas csatában 27-26-ra kikaptak az olimpiai ezüstérmes montenegrói együttestől.

A közel 15 ezer néző előtt rendezett összecsapás első negyedórája a vendégeké volt, már 7-4-re is vezettek, ám fordult a kocka, ugyanis a hazaiak 14-11-re elléptek.

A második félidőben újra a montenegróiaknál volt az 1-2 gólos előny - a szerbek csak egyszer tudtak egyenlíteni -, s ezt a végső dudaszóig megőrizték, így történetük során először bejutottak a fináléba a kontinenstornán. A döntőben az olimpiai és világbajnok, sorozatban ötödik Eb-elsőségére készülő norvégok lesznek az ellenfeleik. Ez lesz a londoni ötkarikás döntő "visszavágója".

A szerbek először játszhatnak a harmadik helyért. Vasárnapi riválisuk, a magyarok legutóbb 2004-ben voltak érmesek, azóta egyszer sem állhattak dobogóra.