Hatgólos különbséggel, 33-27-re legyőzte Romániát a januári világbajnokságra készülő férfi kézilabda-válogatott a Balatonfüreden rendezett szombati mérkőzésen.

A vendégek 11 percig jól tartották magukat, aztán Mocsai Lajos szövetségi kapitány olimpiai negyedik helyezett együttese elhúzott riválisától, s a szünetben már 16-11-re vezetett. A folytatásban eleinte tovább növelte előnyét a nyitott védekezést játszó magyarok, de a találkozó végére valamelyest felzárkóztak a románok, a hazai siker azonban így sem forgott veszélyben.

Mocsai elégedetten értékelt a mérkőzés után, úgy vélte, jól szolgálta a felkészülést a meccs, továbbá hatékonynak találta az új védekezési rendszert. A háromcsapatos felkészülési torna döntőjének beillő magyar-szerb találkozót vasárnap Veszprémben rendezik 12.10 órától. Pénteken a szerbek is legyőzték (29-23) a románokat.

Eredmény:
Magyarország-Románia 33-27 (16-11)
----------------------------------
A magyar góldobók: Harsányi 6 (2), Nagy K., Lékai 5-5, Iváncsik G. 4, Mocsai 3, Grebenár, Krivokapics, Vadkerti, Zubai 2-2, Nagy L., Szöllősi 1-1

Ránk számíthatsz – mi is számítunk Rád!

Hozzátok, az olvasóinkhoz fordulunk, azt kérve, hogy tartsatok ki mellettünk, maradjatok velünk. Ti, ha tehetitek, csatlakozzatok pártolói tagságunkhoz, illetve újítsátok meg azt.

Mi pedig azt ígérjük, hogy továbbra is, minden körülmények között a tőlünk telhető legtöbbet nyújtjuk NEKTEK!