Most két veretlen gárda találkozott, és egy újabb győzelem a jövő heti kieséses szakaszra biztosított volna kedvezőbb előjeleket. Ez azonban nem jött össze, a magyar válogatott sok hibával játszott.

A sok hibával játszó, olimpiai negyedik magyar férfi kézilabda-válogatott 30-21-re kikapott az ötkarikás bronzérmes horvát csapattól a spanyolországi világbajnokság harmadik fordulójában.

Mocsai Lajos szövetségi kapitány alakulata - amely szombaton Egyiptomot, hétfőn pedig Ausztráliát győzte le - csak az első tíz percben tartotta a lépést a dobogóra is esélyesnek tartott riválisával. A sok hiba megbosszulta magát, a horvátok rengeteg indításgólt szereztek, és esélyt sem adtak a csak fellángolásokig jutó magyaroknak.
Szerdán szünnap következik, csütörtökön pedig a házigazda és a legutóbbi vb-n harmadik spanyol együttes lesz az ellenfél Madridban.

A londoni olimpián a horvátok kétszer, először a csoportban, majd a bronzmérkőzésen is nyertek a Mocsai-csapat ellen. Most két veretlen gárda találkozott, és egy újabb győzelem a jövő heti kieséses szakaszra biztosított volna kedvezőbb előjeleket.

A meccs első említésre méltó momentuma volt, hogy Alilovic kivédte klubtársa, a veszprémi Császár büntetőjét, majd az előbb megnyugodó horvátok 3-1-re elhúztak. Az egyenlítések rendre elmaradtak egy-egy rossz passz, lövés vagy a kapufa miatt. A rivális főleg az eladott labdákból élt.

Később 5-4-nél Császárt kiállították, pillanatok alatt 7-4 lett, amikor éppen negyedórája zajlott a csata, és egy újabb bekapott gól után nem maradhatott el az időkérés. Ettől nem lett hatékonyabb a játék, annyit sikerült elérni, hogy nem nőtt a különbség, mert Nagy László lassan magára talált.

A szünetben nem lassultak le a horvátok, továbbra is minden magyar hibát góllal büntettek, és a 33. percben már 19-11-re elléptek. Mocsai Lajos próbálta rendezni a sorokat, és öt perc után megtört a jég. A cserék jótékonyan hatottak, a 39. percben 21-16 volt az állás.

Felpörögtek a horvátok is, és negyedórával a vége előtt 25-17-re vezettek már, ráadásul Krivokapic is büntetőt rontott. Amikor végképp elúszott a pontszerzés reménye, a kapitány mindenkinek játéklehetőséget adott. A hajrában kétszámjegyű lett a különbség (29-19), és végül Szöllösinek sikerült faragni a jelentős hátrányból.

"A horvátok agresszív, hatalmas védőfala hibázásra kényszerített bennünket. Sok volt az eladott labda, a rossz előkészítés, a lövés, és ez vezetett a vereséghez. A horvátok előttünk járnak" - kommentálta a meccset Mocsai Lajos szövetségi kapitány.