Bronzérmes lett a női pólócsapat a vébén

Bronzérmet nyert a magyar női vízilabda-válogatott a barcelonai vizes világbajnokságon, mivel a pénteki helyosztón 10-8-ra legyőzte az orosz együttest.

  • MTI MTI
Bronzérmes lett a női pólócsapat a vébén

Merész András csapata kissé álmosan kezdett, az ellenfél kétszer is vezetett két góllal, de a nyitónegyed végére már egyenlő volt az állás.

Innentől kezdve végig a magyarok szereztek vezetést, az oroszoknak azonban sokáig rendszerint volt válaszuk. A magyar válogatottnak az utolsó játékrészben sikerült először kétgólos előnyre szert tennie, ezután pedig már nem engedte ki kezéből a győzelmet.

MTI / Kovács Anikó

Ez azt jelenti, hogy a barcelonai vb-n mindkét vízilabdacsapat dobogóra állhat - mivel a férfiak döntőbe jutottak -, ez legutóbb 2005-ben fordult elő. A nők korábban két arany- (1994, 2005) és egy ezüstérmet (2001) nyertek világbajnokságokon.

Orbán MI-hatalmi álmokat szövöget, pedig jobban járna, ha merne kicsi lenni

Orbán MI-hatalmi álmokat szövöget, pedig jobban járna, ha merne kicsi lenni

A magyar mesterségesintelligencia-szuverenitás irreális, a kis országok szűk szakterületi MI-fejlesztésekben lehetnek sikeresek. A kormány most már mintha tényleg komolyan venné az MI-t, de a politikai klíma (bevándorlásellenesség, keresztény fundamentalizmus, elszigetelődés az EU-tól) aligha kedvez egy alapjaiban nemzetközi iparág fejlesztésének. Ahogy a kormánystruktúra instabilitása sem.