Tüntetők várták a FIFA főtitkárát Brazíliában

Tüntetők zavarták meg a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség főtitkárának látogatását Brazíliában. Jerome Valcke az utolsó hivatalos FIFA-viziten a 2014-es világbajnokságra épülő stadionokat ellenőrzi.

  • MTI MTI
Tüntetők várták a FIFA főtitkárát Brazíliában

Cuiabában, a helyi Arena Pantanalban egy körülbelül ötvenfős csoport bukkant fel a főtitkári látogatás közben, és a tiltakozók ismét a vb-vel kapcsolatos kiadások megkurtítását követelték. "Kevesebb kupa és több nevelés" – hirdette például az egyik transzparens, amelyet a stadionba bejutott tüntetők magukkal hoztak.

Valcke sajtótájékoztatóján a demokrácia részének nevezte a keddi megmozdulást, de arra kérte a demonstrálókat, hogy a stadionban dolgozók munkáját ne zavarják. Hozzátette: a világbajnokság "egy lehetőség arra, hogy sok dolog megváltozzon". 

Júniusban, a vb főpróbájának tekintett Konföderációs Kupa idején hatalmas tüntetések voltak Brazíliában. A közösségi hálókon szervezett megmozdulások június 20-án érték el a tetőpontjukat: akkor több mint egymillió brazil vonult az utcákra, és azt követelték, hogy vessenek véget a korrupciónak, illetve a világbajnoksággal kapcsolatos irdatlan kiadások helyett inkább az egészségügyi ellátásba és az oktatásba fektessenek be többet. 

Valcke mostani útja előtt a FIFA többször is aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy a vb-nek otthont adó stadionok nem készülnek el határidőre. A legutolsó dátum, amikorra minden munkával végezniük kell(ene) a braziloknak, december 20-a.

A világbajnokság 2014. június 12-én kezdődik.

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.