A Tatu-lányok Nem érnek utol című dalukkal lépnek fel, amely jelképes lehet az olimpián versenyző sportolóknak. Egyébként elsősorban a klasszikus zene szól majd a megnyitón.
Oroszországot sokan bírálják amiatt, hogy 2012-ben a jogvédők szerint diszkriminatív törvényt fogadtak el. A jogszabály a kiskorúak körében tiltja a homoszexualitás népszerűsítését, de azt is bünteti, ha a leszbikus, meleg, biszexuális, illetve transznemű (LMBT) közösség tagjai a nyilvánosság előtt, például utcai felvonuláson tiltakoznak a hátrányos megkülönböztetés ellen.
A szocsi olimpia megnyitó ünnepségének műsorát kitaláló kreatív igazgató azt mondta: azt szeretnék bemutatni, hogy mit ért el Oroszország, milyen hagyományokkal, kulturális értékekkel büszkélkedhet.
A február 23-ig tartó téli olimpia megnyitó ünnepsége közép-európai idő szerint 17 óra 14 perckor kezdődik. Körülbelül 60 állam- és kormányfő, köztük Áder János magyar köztársasági elnök, valamint több nemzetközi szervezet vezetője is ott lesz a megnyitón.
A szervezők még nem árulták el, hogy a Fist nevű stadionban ki gyújtja meg az olimpiai lángot.